Menu

بمباران روستاهای شمال شرق سوریه توسط ترکیه | مشرق

بمباران روستاهای شمال شرق سوریه توسط ترکیه | مشرق
مشرق نیوز

دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه یکشنبه شب اعلام کرد که ارتش ترکیه روستاهای استان الحسکه در شمال شرق سوریه را بمباران کرده است.

به گزارش مشرق، این نهاد حقوق بشری به نقل از فعالان سوری گزارش داد که روستاهای حومه "تل تمر" در استان الحسکه و پس از پایان گشت زنی نیروهای آمریکایی در این منطقه بمباران شده است.

فعالان سوری اعلام کردند  که ترکیه با توپ و موشک روستاهای "الکوزلیه"، "الطویله"، "تل طویل آشوری‌ها" و "الدرداره" در شمال ناحیه تل تمر را هدف قرار داده است.

نیروهای آمریکایی بعدازظهر روز یکشنبه با پشتیبانی دو دستگاه بالگرد و چهار خودرو نظامی در منطقه به گشت زنی اقدام کرده بودند.

این گشت در حومه شمالی و غربی الحسکه انجام گرفت و نیروهای آمریکایی به مناطقی سفر کرده بودند که در روزهای گذشته، توسط ترکیه بمباران شده بود.

نیروهای ترکیه‌ای از اوایل سال ۲۰۱۱ حملات هوایی به مناطق تحت نفوذ نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) و تشکیلات نظامی فعال در شمال شرق سوریه را شدت بخشید.

ارتش آنکارا از پهپادهای "بیرقدار"برای حمله به این مناطق از سوریه استفاده می‌کند.

مناطق شمال شرق سوریه نیز شاهد درگیری مکرر شبه نظامیان کرد از یک طرف و ارتش ترکیه و گروه‌های مسلح متحد آن از سوی دیگر است.

ترکیه یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) به عنوان ستون اصلی نیروهای دمکراتیک سوریه را یک گروه تروریستی و بخشی از حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) می داند که بیش از سه دهه است با آن مبارزه می‌کند.

ترکیه کنترل مناطق گسترده‌ای از شمال سوریه را به دست دارد و این کشور در سال‌های گذشته دست به ۴ عملیات نظامی در منطقه مرزی با سوریه زده است.