Menu

وزیر خارجه فلسطین: به تحرکات بین المللی برای توقف جنایات‌ اسرائیل ادامه می‌دهیم | ایسنا

وزیر خارجه فلسطین: به تحرکات بین المللی برای توقف جنایات‌ اسرائیل ادامه می‌دهیم | ایسنا
ایسنا

وزیر خارجه فلسطین تاکید کرد که رهبری فلسطین به تحرکات در سطح بین المللی برای توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین در گفتگو با رادیو "صدای فلسطین" گفت: تحرکات رهبری فلسطین قبل از اتخاذ تصمیمات سرنوشت‌ساز از سوی شورای مرکزی صورت می‌گیرد که با وجود شانه خالی کردن‌های اسرائیل از اجرای توافق‌ها امکان عقب نشینی از آن وجود ندارد. رهبری فلسطین مدت زیادی منتظر نخواهد ماند.

وی گفت: سیاست اسرائیل مبتنی بر شهرک سازی و غصب اراضی است و در تمام مناطق از طریق ارتش و شهرک نشینان برای غارت اراضی بیشتر تلاش می‌کند.

المالکی گفت: رهبری فلسطین پیام‌هایی را برای تمام کشورهای جهان جهت توقف جنایت‌های اسرائیل و شهرک‌نشینان قبل از اینکه زمان از دست برود، فرستاده است.

وی از تلاش‌های دیپلماتیک برای فراهم کردن حمایت مالی از کمیته ویژه حقوق بشر برای تحقیقات درباره جنایت‌های اسرائیل در غزه به رغم مخالفت اسرائیل با آن تقدیر کرد.

المالکی به ادامه پیگیری تلاش‌ها در دیوان کیفری بین المللی اشاره کرد و گفت: از زمان تغییر دادستان این دادگاه همزمان با فشارهای آمریکا برای ممانعت از تحقیقات درباره جنایات‌ها، روند تحقیقات درست پیش نرفته است.