Menu

بیانیه ۱۴۵سازمان فلسطینی در محکومیت حملات شهرک نشینان صهیونیست | ایسنا

بیانیه ۱۴۵سازمان فلسطینی در محکومیت حملات شهرک نشینان صهیونیست | ایسنا
ایسنا

۱۴۵ سازمان غیردولتی فلسطین، حملات شهرک نشینان به فلسطینی‌ها را "جنایت جنگی" خواندند و خواستار حمایت بین‌المللی برای توقف حملات شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ۱۴۵ سازمان غیردولتی فلسطینی در بیانیه‌ای از سازمان ملل خواستند تا از غیر نظامیان فلسطینی در برابر حملاتی که شهرک نشینان صهیونیست علیه آن‌ها انجام می‌دهند، حفاظت کند.

این سازمان‌ها افزودند که این حملات، با حمایت ارتش رژیم اشغالگر و با هدف کوچ اجباری فلسطینی‌ها صورت می‌گیرد.

این سازمان‌های فلسطینی، حملات شهرک نشینان به فلسطینی‌ها را جنایت جنگی خواندند.

این سازمان‌ها اقدام فوری برای تامین حفاظت بین‌المللی از ملت فلسطین، با توجه به تشدید حملات شهرک‌ نشینان به ویژه در کرانه باختری را خواستار شدند.

در این بیانیه آمده است که این حملات نژادپرستانه و سیستماتیک نه تنها حملاتی پراکنده و فردی نیستند، بلکه، یک جنگ علنی به شمار می روند که به صورت سیستماتیک و سازماندهی شده، انجام می‌شوند.

این سازمان‌ها تاکید کرد که سازمان ملل موظف است اقدامات فوری برای تامین حفاظت بین المللی از مردم فلسطینی را اتخاذ و با تمام ابزارهای موجود تلاش کند دولت رژیم صهیونیستی را ناگزیر به متوقف ساختن  جنایات جنگی خود علیه ملت فلسطین کند.

این سازمان های همچنین ارائه همه اقدامات لازم برای حمایت از فلسطینی‌ها و ماندن در سرزمین خود و تلاش برای توقف همه اقدامات در راستای تخلیه زمین‌ها از ساکنان اصلی آن‌ها را خواستار شدند.

در این بیانیه آمده است که می‌بایست تلاش‌های هماهنگی برای متوقف کردن این حملات صورت بگیرد و این امر مستلزم فعال سازی کمیته‌های حفاظت از مردم و تامین نیازهای لازم برای مقابله با افراطی گری و نژادپرستی است.

بر اساس این بیانیه، سازمان‌های غیر دولتی فلسطینی تشکیل یک جبهه گسترده بین‌المللی برای پایان دادن به اشغالگری و گسترش کمپین‌های همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حقوق مشروع آن‌ها را خواستار شدند.

شهرک نشینان صهیونیست از چند روز پیش خانه‌های فلسطینی‌ها در شمال کرانه باختری اشغالی را هدف حمله قرار می‌دهند. این حملات برای بازگشت مجدد آن‌ها به شهرک‌های" برقه" و "سلیه الظهر" که از سال ۲۰۰۵ تخلیه شده بودند، صورت می‌گیرد.