Menu

اسلامی: مردم به زودی نتایج پیشرفت هسته‌ای را مشاهده می‌کنند | خبرآنلاین

اسلامی: مردم به زودی نتایج پیشرفت هسته‌ای را مشاهده می‌کنند | خبرآنلاین
خبرآنلاین

رییس سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز یکشنبه ۵ دی‌ماه ۱۴۰۰ پس از جلسه هیأت دولت و در آستانه سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن، با خانواده این شهید صنعت هسته‌ای دیدار و در خصوص اقدامات و ویژگی های شهید، فعالیت‌های کاری و علمی اعضای خانواده و برنامه‌های سازمان برای عمومی سازی دستاوردهای متعدد و پرمزیت صنعت هسته‌ای گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی  با تاکید بر اینکه هر چه داریم از شهدا داریم و شهدا چراغ راه ما هستند، اظهار داشت: سازمان مزین به خون شهدای والامقامی است که افتخار داریم در راه آنها قدم برمی داریم. این شهدا به دست ایادی استکبار و دشمنان این ملت به شهادت رسیدند که هدفشان متوقف کردن صنعت هسته ای ایران بوده است. آنها طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخصوص در دهه اخیر با تهدید و تطمیع سعی کرده اند افراد موثر هسته ای را از کشورمان بگیرند. در سال های گذشته موفق شدند بخشی از اهداف پلید خود را به ثمر برسانند و این توطئه را با به شهادت رساندن شش شهید والامقام صنعت هسته ای از جمله شهید احمدی روشن عملی کردند. وی هدف مهم شهداء هسته ای را ارتقاء قابلیت کشورمان در حوزه فناوری هسته ای و ایجاد و توسعه این فناوری بر شمرد و گفت: به لطف الهی راه شهداء ادامه دارد. امشب خدمت این خانواده عزیز رسیدیم تا به ایشان اعلام کنیم راه احمدی روشن و راه شهداء هسته ای ادامه دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی به اولین اقدام پس از ورود به سازمان انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: در اولین روز ورود تنها کاری که انجام دادم تماس تلفنی با خانواده شهدا بود. به آنها عرض ادب و ادای احترام کردم و اجازه گرفتم کارم را در سازمان شروع کنم. از آنها خواستم به من کمک و دعا کنند تا ان‌شاء الله بتوانیم این بار سنگین را به مقصد برسانیم و این مسیر سختی که در پیش داریم را بتوانیم طی کنیم. امروز صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است و همه وارث این ثروت بزرگ هستیم. همه مدیون خون این شهداء عزیز هستیم و با حضور در منزل خانواده شهدا تجدید میثاق می کنیم.

وی افزود: ان‌شاء الله بتوانیم با عنایت خداوند متعال و تلاش روزافزون همکارانمان، تعالی و پیشرفت صنعت هسته ای را بویژه در عرصه های گوناگونی که در زندگی مردم تاثیر دارد، روزافزون کنیم و سرعت بدهیم که بزودی مردم نتایجش را مشاهده می کنند. در این رویداد پدر معزز شهید احمدی روشن در بخشی از سخنانش گفت: به ضرس قاطع عرض می کنم دولت سیزدهم دولتی انقلابی و پرتحرک است و اعضای دولت نیز همین ویژگی را دارند. ان‌شاء الله کشورمان را به برکت خون شهدای عزیزی که در این راه دادیم، پیش خواهند برد. وی در ادامه با بیان اینکه پیشتر مواردی را تلفنی به مهندس اسلامی تاکید کرده اند، گفت: ریاست محترم سازمان قول هایی داده اند که به لطف خدا تابحال مقداری از آنها انجام شده اند. وی در پایان ضمن قدردانی از رییس سازمان انرژی اتمی، افزود: جناب مهندس اسلامی اگر کاری انجام داده برای دل ما نبوده است بلکه برای پیشبرد آرمان ها و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.  

311311