Menu

مذاکره کننده ارشد ایران با انریکه مورا دیدار کرد | مشرق

مذاکره کننده ارشد ایران با انریکه مورا دیدار کرد | مشرق
مشرق نیوز

علی باقری در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک در دور هشتم مذاکرات رفع تحریم با معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که به صورت مشترک ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارند، دیدار کرد.

به گزارش مشرق، این دومین دیدار باقری در جریان مذاکرات جاری و ساعاتی پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام است. مذاکره کننده ارشد ایران پیشتر با روسای هیات‌های روسیه و چین هم دیدار کرد.

میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه پس از این دیدار در توئیتی نوشت که طرف‌ها در این ملاقات یادداشت‌ها و مواضع خود را در آستانه کمیسیون مشترک هماهنگ کردند.

بر اساس برنامه اعلام شده نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام ساعت ۱۸ به وقت محلی (۲۰ و ۳۰ دقیقه تهران) برگزار می‌شود. طبق روال انریکه مورا بعد از پایان نشست درباره نتیجه گفت‌وگوها و چشم انداز پیش رو توضیحاتی را به خبرنگاران ارائه خواهد داد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه پیشتر اظهار داشت: امروز سند مشترک و قابل قبولی روی میز مذاکره کنندگان داریم که آنها را اسناد یک دسامبر و ۱۵ دسامبر می خوانیم. هم در موضوع هسته ای و هم تحریم ها یعنی دیگر سند ۲۰ ژوئن را کنار گذاشتیم و به سند جدید و مشترکی رسیدیم. از امروز مذاکرات ما حول آن سند مشترک شروع می شود از جمله موضوعات در دستورکار در مذاکرات جاری ما بحث تصمین و راستی آزمایی است.

وی گفت: باید در ذیل این واژه ها و موضوعات به نقطه ای برسیم که نفت ایران به آسانی و بدون هیچ منعی فروخته شود و پول نفت به صورت ارزی در حساب های بانکی ایران وارد شود و ما از همه مزایای اقتصادی در برجام پیش بینی شده بتوانیم استفاده کنیم.