Menu

دیدار مذاکره کننده ارشد روسیه و نماینده آمریکا در وین | مشرق

دیدار مذاکره کننده ارشد روسیه و نماینده آمریکا در وین | مشرق
مشرق نیوز

میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار کرد.

به گزارش مشرق، اولیانوف دقایقی پیش در توئیتر خود نوشت: پیش از افتتاحیه رسمی هشتمین دور مذاکرات وین، با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ملاقات کردم. وی افزود که دو طرف درباره شماری از مسائلی که در جریان مذاکرات احیای توافقات سال ۹۴ در دست بررسی قرار دارد، گفت‌وگو کردند.

نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام تا دقایقی دیگر در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴، به ریاست مشترک علی باقری و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.

باقری پیش از عزیمت به سمت هتل کوبورگ محل برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ایرنا گفت به نتیجه گفت‌وگوهایی که درباره رفع تحریم ها در وین جریان دارد خوش‌بین است. وی در پاسخ به این سوال که چقدر نسبت به نتیجه گفت‌وگوها خوش‌بین است افزود که اگر غیر از این بود، برای مذاکرات به وین سفر نمی‌کرد.

شنیده‌ها حاکیست که قریب به اتفاق مذاکره کنندگان به دنبال سرعت بخشیدن به روند گفت‌وگوها برای رسیدن توافق نهایی هستند. از این منظر احتمال داده می‌شود که این دور از مذاکرات طولانی تر از ادوار قبل باشد.