Menu

نفتالی بنت از بیم ابتلا به کرونا ۷ روز قرنطینه می‌شود | مشرق

نفتالی بنت از بیم ابتلا به کرونا ۷ روز قرنطینه می‌شود | مشرق
مشرق نیوز

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نخست وزیر این رژیم باید هفت روز در قرنطینه مانده و دو نوبت آزمایش کرونای وی منفی باشد تا بتواند طبق روال معمول فعالیت کند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های صهیونیستی روز دوشنبه خبر دادند نخست‌وزیر این رژیم بایستی به دلیل احتمال ابتلا به کرونا ۷ روز را در قرنطینه سپری کند.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» دفتر نخست وزیری رژیم اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که «نفتالی بنت» نخست وزیر این رژیم پس از ابتلای دخترش به کرونا در قرنطینه باقی خواهد ماند. این بدان معناست که او باید ۷ روز قرنطینه شود و با وجود واکسینه شدن، دو بار آزمایشش منفی شود.

بنت قرار است از خانه خود کارهای کابینه را انجام دهد. وی روز یکشنبه مدت کوتاهی پس از اینکه در جلسه کابینه مطلع شد که دخترش به کرونا مبتلا شده، به قرنطینه رفت. «یفتال شاشا بیتون» وزیر آموزش رژیم اسرائیل  نیز به دنبال ابتلای دخترش  به کرونا راهی قرنطینه شده است.

این در حالی است که یک وزیر صهیونیست به تازگی در نشست کابینه این رژیم  نسبت به ابتلای ده‌ها هزار نفر در فلسطین اشغالی به کرونا هشدار داد. «آیلت شاکد» از وزرای (رژیم) اسرائیل هشدار داد که در عرض چهار هفته، به ده‌ها هزار مورد ابتلای قطعی به کووید-۱۹ و تعطیلی هزاران کلاس در مدارس خواهیم رسید.

«اوریت فارکش هاکوهن» وزیر علوم رژیم اسرائیل نیز موافق است که اسرائیل در هفته‌های آینده موج آلودگی قابل توجهی را تجربه خواهد کرد. وی پیشنهاد کرد با اجرای قوانین جدید، واکسیناسیون تشویق شود و مقرر شود افراد بالای پنج سال که واکسینه نشده‌اند باید از جیب خود هزینه‌های جاری آزمایش و واکسیناسیون را پرداخت کنند.

وزارت بهداشت رژیم اسرائیل هفته گذشته اعلام کرد که ۴۰ نفر تاکنون به کرونای امیکرون مبتلا شده‌اند. از روز جمعه تاکنون ۱۷۵ نفر در فلسطین اشغالی به کرونای امیکرون مبتلا شده‌اند.

وزارت بهداشت رژیم اسرائیل به دولت  بنت  توصیه کرده که ایتالیا، ایالات متحده، بلژیک، آلمان، مجارستان، مغرب، پرتغال، کانادا، سوئیس و ترکیه را جزو کشورهای قرمز طبقه‌بندی کند و بنابراین آنها را تحت ممنوعیت سفر قرار دهد. تعداد موارد شناسایی شده امیکرون به ۱۷۵ مورد افزایش یافت.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی نیز روز جمعه بعد از حضور در پارلمان رژیم صهیونیستی به قرنطینه رفت. رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل روزنامه «یدیعوت آحارونوت» خبر دادند، سخنگوی بنیامین نتانیاهو رهبر اپوزیسیون این رژیم از قرنطینه شدن او از بیم ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

طبق این گزارش‌ها، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی روز جمعه  در یک جلسه تمرینی ورزشی در کنست  شرکت کرده بود. گفته شده که ابتلای مربی این تمرین در پارلمان رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا تایید شد و به دنبال آن، نتانیاهو به دلیل مراوده با این فرد به قرنطینه رفته است.

بنا بر اعلام پارلمان رژیم صهیونیستی، چهار نفر از پرسنل پارلمان به ویروس کرونا مبتلا شدند که نوع کرونای یکی از آنها،امیکرون بوده است.