Menu

مقاومت عراق تهدید کرد: آمریکایی‌ها را مجبور به رفتن می‌کنیم | ایسنا

مقاومت عراق تهدید کرد: آمریکایی‌ها را مجبور به رفتن می‌کنیم | ایسنا
ایسنا

هماهنگی مقاومت عراق امروز، سه‌شنبه تهدید کرد، بعد از پایان مهلت مورد توافق بین بغداد و واشنگتن یعنی پایان سال جاری میلادی نیروهای آمریکایی را "مجبور" به ترک این کشور خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، هیئت هماهنگی مقاومت در بیانیه‌ای اعلام کرد: هر روز که می‌گذرد عدم جدیت نیروهای اشغالگر آمریکایی در اجرای مصوبه پارلمان و مطالبات مردم مبنی بر خروج‌شان از عراق مقاوم برای ما مستدل می‌شود به خصوص بعد از فرصتی که به آنها در پاسخ به تمایل برادرانه در چارچوب هماهنگی داده‌ایم که با دولت عراق برای اجرای این مصوبه همکاری کرده‌اند.

هماهنگی مقاومت افزود: مقاومت عراق طی مدت اعطا شده نهایت پایبندی، خویشتنداری و انضباط را داشت امید داشت که دولت به وظیفه خود عمل کند و آمریکایی‌ها نیز به تعهدشان پایبند باشند؛ اما شاهد سرکشی آنها هستیم که اصرار دارند نیروهای اشغالگرشان در عراق بمانند.

در پایان این بیانیه آمده است: رویای آمریکا مبنی بر اینکه فکر کند سربازانش در آرامش خواهند بود و پایگاه‌هایشان در عراق باقی خواهند ماند، محقق نخواهد شد، دفاع ملت‌ها از کشورهایشان حق بدون شائبه آنهاست. این وظیفه‌ای شرعی، اخلاقی، ملی است که نوامیس امت‌ها آن را تایید می‌کنند. مقاومت عراق نیز بعد از پایان مهلت مذکور این قدرت‌های متکبر را وادار به خروج حقیرانه خواهد کرد، اشغالگران هیچ‌ جایی در سرزمین شهدا و مقدسات ندارند.

طرف آمریکایی و عراقی توافق کرده‌اند نیروهای رزمی خارجی پایان سال جاری میلادی یعنی ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ از کشور خارج شوند.