Menu

دیدار عباس و گانتس در منزل وزیر جنگ اسرائیل/واکنش حماس | خبرآنلاین

دیدار عباس و گانتس در منزل وزیر جنگ اسرائیل/واکنش حماس | خبرآنلاین
خبرآنلاین

ایسنا نوشت: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با وزیر جنگ اسرائیل در منزل وی در اراضی اشغالی دیدار کرد.

به نقل از کان، محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه سه شنبه با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در منزل وی در اراضی اشغالی دیدار کرد.

کان گزارش داد که این دومین دیدار بین آنها از زمان تشکیل دولت ائتلافی اسرائیل، پس از دیدار اخیرشان در رام الله حدود دو ماه پیش است.

 همچنین این اولین بار  از سال ۲۰۱۰ است که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با وزیر جنگ اسرائیل در داخل اراضی اشغالی دیدار می‌کند.

طبق اعلام کان، دیدار دو طرف با موافقت نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل برگزار شد.

بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل در توئیتی پس از این دیدار اعلام کرد که با محمود عباس در مورد اتخاذ تدابیر اقتصادی و مدنی و اهمیت تقویت هماهنگی امنیتی میان دو طرف گفت‌وگو کرده است.

حسین الشیخ، یکی از اعضای کمیته مرکزی فتح هم گفت که محمود عباس و گانتس درباره راه‌های دستیابی به راه‌حل سیاسی گفتگو کردند.

شیخ در توییتی نوشت: در این دیدار در مورد اهمیت ایجاد افق سیاسی که منجر به  راهکاری سیاسی مطابق با قطعنامه های مشروع بین المللی شود، بحث شد.

وی افزود که دو طرف همچنین درباره "شرایط میدانی متشنج ناشی از عملکرد شهرک نشینان" بحث و گفتگو کردند و در این نشست به بسیاری از مسائل امنیتی، اقتصادی و انسانی پرداخته شد.

از سوی دیگر جنبش حماس در واکنش به دیدار محمود عباس با بنی گانتس در حومه تل‌آویو، این دیدار را به شدت محکوم کرد.

حازم قاسم، سخنگوی حماس در توئیتی نوشت: دیدار محمود عباس با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، از سوی همه میهن پرستان محکوم و مردود و نوعی انحراف از آرمان فلسطین است.

وی افزود: این نشست مصادف شد با حمله شهرک نشینان به مردم ما در کرانه باختری که بر شدت جنایت رهبری تشکیلات خودگردان می‌افزاید و خنجری به انتفاضه اهالی کرانه باختری محسوب می‌شود.

قاسم در پایان گفت: این رفتار رهبری تشکیلات خودگردان باعث تعمیق شکاف سیاسی فلسطین، پیچیده شدن اوضاع فلسطین، تشویق برخی از طرف‌های منطقه که خواهان عادی‌سازی با اشغالگری هستند و تضعیف موضع فلسطین در رد  عادی‌سازی با اسرائیل می‌شود.

310 310