Menu

پاشینیان و علی‌اف کنار هم در نشست رهبران کشورهای همسود | ایسنا

پاشینیان و علی‌اف کنار هم در نشست رهبران کشورهای همسود | ایسنا
ایسنا

رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان که درنشست غیررسمی سران کشورهای همسود در سن پترزبورگ روسیه شرکت کرده بودند در کنار یکدیگر برای گرفتن عکس یادگاری ایستادند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آرکا، رهبران کشورهای مستقل همسود (CIS) برای یک نشست غیررسمی در شهر سن‌پترزبورگ روسیه گرد هم آمدند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در افتتاحیه این نشست، با تبریک سی‌امین سالگرد تشکیل کشورهای مستقل همسود گفت: ایده تاسیس این سازمان موجه بود. روابطی که از دوران شوروی حفظ شده، همچنان نقش مثبتی از جمله در مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا دارد.

وی خاطرنشان کرد که همکاری برای غلبه بر بیماری همه گیر یکی از موضوعات اصلی بود که رهبران کشورهای مستقل همسود بر سر آن توافق کردند.

این رویداد فرصت دیگری برای دیدار الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان بود. آخرین دیدار سران آذربایجان و ارمنستان در ۱۴ دسامبر در بروکسل به ابتکار شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا برگزار شد. نشست سران کشورهای مستقل همسود بستر دیگری را برای دو کشور فراهم کرد تا در حل مسائل باقی مانده اقدام کنند.

در نشست غیررسمی سران کشورهای مستقل همسود (CIS) در سن پترزبورگ روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان، صدیر جپاروف، رئیس جمهور قرقیزستان، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس، امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان، شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان، قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان،  نورسلطان نظربایف، اولین رئیس جمهور قزاقستان و همچنین سرگئی لبدف، دبیر اجرایی این سازمان حضور داشتند.

 این نشست با ضیافت شام غیر رسمی رهبران به پایان رسید.