Menu

واکنش گروه‌های مقاومت فلسطین به دیدار محمود عباس با گانتس | ایسنا

واکنش گروه‌های مقاومت فلسطین به دیدار محمود عباس با گانتس | ایسنا
ایسنا

گروه‌های مقاومت فلسطین با واکنش نسبت به دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، این دیدار را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: این دیدار در حالی انجام شده است که مردم ما در معرض حملات تروریستی به رهبری حزب راست افراطی اسرائیل و ارتش تحت امر گانتس قرار دارند.

این جنبش تاکید کرد: تشکیلات خودگردان با انجام این دیدار درصدد راه‌حل‌هایی برای برون‌رفت از بحران‌ها و چالش‌های خود است که به ضرر منافع مردم، حقوق و آرمان ملی‌ ما تمام می‌شود.

در همین حال، جبهه آزادیبخش مردمی فلسطین در بیانیه‌ای مخالفت خود را با این دیداراعلام کرد.

این جبهه تاکید کرد که این دیدار در تضاد با مواضع و خواسته‌های ملی فلسطین است.

جبهه آزادیبخش مردمی فلسطین همچنین خاطرنشان کرد که این اقدام عباس، تلاش‌های انجام شده در سطوح فلسطینی و عربی برای بازگرداندن وحدت و اتحاد مردمی برای مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه می‌کند.

همچنین کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین با محکوم کردن این نشست، آن را "جنایت ملی" خواندند.

این کمیته‌ها اعلام کردند که ادامه تکیه تشکیلات خودگردان بر مذاکره و صلح با دشمن صهیونیستی که فجیع‌ترین جنایات فاشیستی را علیه فلسطینی‌ها انجام داده، تلاشی برای توهم‌فروشی است.

این دومین دیدار عباس و گانتس، پس از دیدار آن‌ها در ۳۰ اوت است.

پس از این نشست دولت اسرائیل اعلام کرد که در جریان آن مسائل امنیتی مورد بررسی قرار گرفت.

گفت‌وگوهای سیاسی میان فلسطینی‌ها و اسرائیل از سال ۲۰۱۴ به دلیل امتناع اسرائیل از توقف شهرک‌سازی‌ها و عدم پذیرش اصل "راه‌حل دو کشوری" به حالت تعلیق درآمده است.