Menu

قطار نخجوان-مشهد بزودی حرکت می کند | مشرق

قطار نخجوان-مشهد بزودی حرکت می کند | مشرق
مشرق نیوز

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در دیدار با رییس راه آهن نخجوان همکاری ها با این منطقه خودمختار در زمینه ریلی از جمله راه اندازی قطار نخجوان به مشهد را مورد بررسی قرار داد.

  به گزارش مشرق به نقل از سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، در این دیدار طرف نخجوانی خاطرنشان کرد  که همه مقدمات و آمادگی های لازم برای راه اندازی قطار در این مسیر که امکان زیارت علاقمندان به حضرت امام رضا (ع) را فراهم می سازد، فراهم است و در صورت توافق نهایی مسوولین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، می توان اقدامات عملی در این زمینه را به سرانجام رساند.

  در این دیدار همچنین به نقش نخجوان در برقراری ارتباطات منطقه ای در زمینه راه آهن پس از تحولات ناشی از پایان جنگ اشاره گردید و طرف نخجوانی یادآور شد پتانسیل های که از قبل در این منطقه وجود داشته باشد می تواند در خدمت کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد و راه آهن بندر عباس به قفقاز و روسیه و دریای سیاه برقرار گردد که این به نفع همگان خواهد بود.

  سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت ارتباطات منطقه ای، راه اندازی قطار نخجوان به مشهد را مقدمه ای برای حرکت در این مسیر دانست و  آمادگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان برای این منظور را اعلام کرد.