Menu

جولان کرونا در اراضی اشغالی ادامه دارد | مشرق

جولان کرونا در اراضی اشغالی ادامه دارد | مشرق
مشرق نیوز

بر اساس گزارش وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اراضی اشغالی ۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مشرق، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی عصر چهارشنبه اعلام کرد که از نیمه شب گذشته ۲۵۵۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده و تعداد مبتلایان حدود ۳ درصد افزایش یافته است.

عرب ۴۸ نوشت: با ورود موج پنجم ویروس کرونا در اراضی اشغالی در دو روز گذشته حدود ۳۰۰۰ مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شد. همچنین تعداد مبتلایان به سویه جدید کرونا «اومیکرون» نیز افزایش یافته است.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت از ۲۹ دسامبر شیوه‌های قرنطینه ورود افراد از خارج را اصلاح کند. این وزارت خانه دستورالعمل جدیدی را صادر کرد که هر کسی که از یک کشور قرمز باز می‌گردد (چه واکسینه شده باشد چه نباشد) باید در بدو ورود تحت آزمایش PCR قرار گیرد.

طبق دستورالعمل جدید، افرادی که رضایت نامه‌ای را امضا می‌کنند که به مقامات اجازه نظارت الکترونیکی بر آنها می‌دهد، مشمول قرنطینه ۱۴ روزه می‌شوند، اما ممکن است بر اساس نتیجه منفی آزمایش PCR که از روز هفتم انجام می‌شود، کوتاه شود.

و افرادی که از نظارت الکترونیکی خودداری می‌کنند موظفند به مدت ۱۴ روز در هتل قرنطینه شوند که بر اساس نتیجه منفی آزمایش PCR انجام شده از روز هفتم کوتاه‌تر می‌شود.

مسئولان صهیونیستی پیش بینی می کنند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای آینده دو برابر خواهد شد.

در همین راستا «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا در اراضی اشغالی پیش بینی کرد که طی روزهای آینده تعداد مبتلایان به ویروس کرونا دو برابر خواهد شد.

اسرائیل به دلیل گسترش سویه اومیکرون ویروس کرونا، ۱۰ کشور از جمله آمریکا، ایتالیا، بلژیک، آلمان، ترکیه، مجارستان، مغرب، پرتغال، کانادا و سوئیس را در لیست قرمز قرار داده و سفر به این کشورها را ممنوع کرده است.

پیش از این نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد: زمان کم است، سویه اومیکرون وارد اسرائیل شده و به سرعت در حال گسترش است، می‌توان گفت که موج پنجم آغاز شده است. من این را برای ایجاد وحشت نمی‌گویم اما باید تدابیر لازم را اتخاذ کرد.

بنت تاکید کرد که اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم مقابله با شیوع کرونا برای عدم تاثیر منفی و نامطلوب آن بر اقتصاد و آموزش اسرائیل ضروری است.