Menu

آزادی دختر یوسف القرضاوی با تصمیم دادستانهای مصر | ایسنا

آزادی دختر یوسف القرضاوی با تصمیم دادستانهای مصر | ایسنا
ایسنا

یک دادستان مصر روز جمعه تصمیم گرفت دختر یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین را پس از گذراندن چهار سال حبس در زندان آزاد کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خبرگزاری دولتی مصر، MENA، به نقل از یک منبع رسمی ناشناس نوشت که دادستان‌های عمومی مصر "تصمیم گرفتند علا قرضاوی (دختر یوسف القرضاوی) را در ضمن انجام تحقیقات آزاد کنند."

این نهاد گفت: "این پرونده شامل تعدادی از رهبران اخوان المسلمین می‌شود و متهمان با اتهام مشارکت در اجرای عملیات تروریستی برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و اخلال در کار نهادهای دولتی روبرو هستند."

این پرونده که به موجب آن دفتر دادستان عمومی مصر علا قرضاوی را به "پیوستن به یک گروه تروریستی و تامین مالی تروریسم" متهم کرده، دومین پرونده مطرح شده علیه او از زمان بازداشت او و همچنین شوهرش، حسام خلف، یک فعال سیاسی، در بیش از چهار سال قبل است.

در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷، مقامات مصری این دو را دستگیر کردند و از آن زمان به طور دوره‌ای بازداشت آنها تمدید شده است.

تیم وکلای مدافع علا بیش از یک بار، اظهارات او در طول جلسات تحقیقات را مبنی بر اینکه او "هیچ عملی خلاف قانون مرتکب نشده و دستگیری و بازداشت او در این مدت فقط به دلیل دختر یوسف القرضاوی بودن اتفاق افتاده" نقل قول کردند.

القرضاوی، شهروند قطری مصری تبار، رئیس اتحادیه بین‌المللی علمای مسلمین است. او ۱۲۰ کتاب نوشته و به طور گسترده به عنوان یکی از تأثیرگذارترین علمای مسلمان در جهان شناخته می‌شود.