Menu

کیشیدا ۲۰۲۲ را "سال دیپلماسی" خواند | ایسنا

کیشیدا ۲۰۲۲ را "سال دیپلماسی" خواند | ایسنا
ایسنا

نخست وزیر ژاپن به‌مناسب سال نو میلادی، بیانیه‌ای در وبسایت خودش منتشر کرد و گفت که تلاش‌های خود را دوباره بر سیاست خارجی متمرکز خواهد کرد و وعده داد که سال ۲۰۲۲ را به "سال دیپلماسی" تبدیل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن اظهار کرد: هم‌زمان با اینکه وضعیت بین‌المللی که ما را احاطه کرده است، به‌طور فزاینده‌ای "سخت و پیچیده" می‌شود، مدیریت مسائل امنیتی و دیپلماتیک و ایجاد یک دولت "باثبات" امری ضروری است.

وی افزود که تاکید شدید بر "آرمان‌های جهانی"، و همچنین "تلاش برای حل مسائل جهانی" و "حفاظت از جان مردم"، سه اصل حیاتی برای او خواهند بود؛ اصولی که او "دیپلماسی واقع‌گرایی برای دوران جدید" می‌خواند.

کیشیدا که به مهارت‌های دیپلماتیک خود افتخار می‌کند، پیشتر از امیدواری خود برای برگزاری نشستی در سریع‌ترین زمان ممکن با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، سخن گفته بود. گرچه این اقدام در سال ۲۰۲۱ ناکام ماند.

هم‌زمان با اینکه ژاپن شاهد گسترش سویه اومیکرون است، فومیو کیشیدا در بیانیه سال نو وعده داد که مقابله با همه‌گیری کووید-۱۹ را در اولویت قرار خواهد داد.