Menu

تظاهرات ضد آمریکایی در بغداد +فیلم | مشرق

تظاهرات ضد آمریکایی در بغداد +فیلم | مشرق
مشرق نیوز

هزاران نفر از مردم عراق با حضور در بغداد در آستانه دومین سالروز شهادت سرداران حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، خواستار خروج کامل نظامیان آمریکا از خاک عراق شدند.

به گزارش مشرق، مردم عراق امروز شنبه به مناسبت دومین سالروز ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی الهندس، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی توسط آمریکا، در  شهر بغداد راهپیمایی میلیونی راه انداختند و خواستار خروج کامل نظامیان آمریکا شدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهای «نه به اسرائیل و نه به آمریکا» و «آیت الله سیستانی تاج سر ماست» سر دادند و خواستار خروج کامل آمریکایی‌ها از عراق شدند.

دانلود

«فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق از دولت این کشور خواست که به وظیفه خود در اجرای مصوبه پارلمان در خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق عمل کند.

وی که امروز شنبه در تظاهرات میلیونی مردم عراق به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهیدان مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در شهر بغداد سخنرانی می‌کرد، گفت که امروز روز وفا به شهدای پیروزی است.

فیاض گفت که ما با فرماندهان شهید پیروزی عهد می‌بندیم که در مسیر پیروزی و شهادت حرکت کنیم و خروج نیروهای آمریکایی و خارجی از عراق تضمینی است بر این که عراق زندگی با عزتی داشته باشد.

دانلود

تظاهرات ضد آمریکایی در بغداد +فیلم | مشرق

وی با بیان اینکه حضور نیروهای اجنبی هرگز به نفع عراقی‌ها نخواهد بود، به ویژه در زمینه همزیستی مسالمت آمیز گفت: « از دولت عراق می خواهیم به وظایف خود در اجرای خروج نظامیان آمریکایی و خارجی و خالی شدن عراق از نیروهای بیگانه عمل کند».

فیاض گفت که وجدان امت با مرجعیت عالی دینی عراق است و ما به این مرجعیت به ویژه شخص آیت الله سید علی سیستانی احترام گذاشته و پایبند رهنمودهایشان هستیم.

دانلود

هادی العامری: انتقام خون شهدا با خروج نظامیان خارجی محقق می‌شود

یکی دیگر از سخنران این مراسم، هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق بود که گفت هزینه خون شهدای مقاومت، خروج نظامیان اشغالگر از عراق خواهد بود و ما هرگز به غیر از خروج کامل این نظامیان راضی نخواهیم شد.

او گفت: «انتقام خون این شهدا همان خروج کامل نیروهای اجنبی است و ما هرگز بر سر این هدف و خواسته با کسی چانه نخواهیم زد».

وی با بیان این که شهیدان سلیمانی و المهندس، فرماندهان راه آزادسازی عراق از چنگ داعش بودند، تصریح کرد که گروه‌های عراقی عزم خود را برای ادامه این راه جزم کرده و به خون پاک این شهدا وفادار خواهند ماند.

عامری گفت که سازمان الحشد الشعبی عراق نیز قوی، عزیز و پیروز خواهد ماند و صرف نظر از فداکاریی‌هایی که شده است، ما بر سر آن چانه‌زنی نخواهیم کرد. وی گفت که الحشد الشعبی در مسیر عزت و کرامت، هرگز کوتاه نخواهد آمد.