Menu

پکن: برای دوستی قوی‌تر با نیکاراگوئه قدم برمی‌داریم | ایسنا

پکن: برای دوستی قوی‌تر با نیکاراگوئه قدم برمی‌داریم | ایسنا
ایسنا

وزارت خارجه چین امروز، شنبه تاکید کرد، پکن به دنبال قدم برداشتن در مسیر دوستی و همکاری قوی‌تر و مستحکم‌تر با نیکاراگوئه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شینهوا، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار کرد: سفارت چین در نیکاراگوئه مراسمی رسمی برای بازگشایی سفارت برگزار کرد.

او توضیح داد: تمام دیپلمات‌های چینی که در نیکاراگوئه کار می‌کنند و مسؤولان دولت نیکاراگوئه، شخصیت‌های محلی برجسته در محافل مختلف، نمایندگان موسسات و جوامع داخلی چین و نمایندگان هیئت‌های خارجی در نیکاراگوئه در این مراسم حضور یافتند.

ژائو لیجیان افزود: بعد از سرگیری روابط دیپلماتیک بین چین و نیکاراگوئه دو طرف بر تبادل برقراری سفارت‌خانه‌های خود در اسرع وقت توافق کردند.

او اضافه کرد: در کمتر از یک ماه بعد از سرگیری روابط دیپلماتیک پرچم قرمز چین با پنج ستاره بار دیگر بعد از ۳۱ سال در نیکاراگوئه به اهتزاز درآمد.

این سخنگو حرف‌های خود را این گونه تکمیل کرد: این امر بار دیگر نشان داد پایبندی به چین واحد، جریانی اولویت دار به منزله عدالت جهانی و برخوردار از حمایت مردمی است. ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین چین و نیکاراگوئه در جهت خدمت به منافع اساسی و بلند مدت دو طرف بوده و از استقبال و حمایت دو ملت برخوردار است.

او خاطرنشان کرد: چین آماده همکاری با نیکاراگوئه در جهت تقویت روابط و تبادلات بین‌المللی، تقویت همکاری کاری در تمام بخش‌ها و گشودن چشم اندازهای جدید در روابط دو جانبه و دوستی دو کشور برای شکوفایی روابط بین دو کشور و ملت‌هایشان و به ثمر نشاندن این روند است.