Menu

نفوذ مکتب و اندیشه شهید سلیمانی، در میان مردم یمن | مشرق

نفوذ مکتب و اندیشه شهید سلیمانی، در میان مردم یمن | مشرق
مشرق نیوز

یکی از اعضای دفتر سیاسی جبش انصارالله یمن گفت که شهید حاج قاسم سلیمانی شهید امت اسلام در نبرد آن برای استقلال، مبارزه با استکبار و مقابله با دشمن آمریکایی و اسرائیلی بود.

به گزارش مشرق، «فضل ابوطالب» یکی از اعضای دفتر سیاسی جبش انصارالله یمن تأکید کرد که شهید قاسم سلیمانی، شهید امت اسلام در جنگ مبارزه با دشمن آمریکایی و اسرائیلی است.

ابوطالب با بیان اینکه، خون شهدای رهبران پیروزی، هدر نخواهد رفت، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: «شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی، یک فرمانده پیروز و مبارزی بزرگ از مبارزان امت اسلام بود. وی در حمایت و کمک به مسائل امت اسلام، نقش بسیاری داشت».

وی  با اشاره به نفوذ مکتب و اندیشه حاج قاسم در میان مردم مظلوم یمن، تصریح کرد: شهید سلیمانی شهید امت اسلام در نبرد آن برای استقلال، مبارزه با استکبار و مقابله با دشمن آمریکایی و اسرائیلی بود. وی  مواضع درخشانی علیه تجاوز  آمریکایی-سعودی به مردم مظلوم یمن داشت و حامی آنان بود».

این مسئول انصارالله با بیان اینکه یقیناً خون شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانشان و فداکاری آنان در راه خدا و مستضعفان، هدر نخواهد رفت، خاطر نشان کرد، همان گونه که جهاد آنان به پیروزی و عزت منتهی شد، شهادتشان نیز تأثیر بزرگی در امت اسلام و ملت یمن خواهد داشت.

ابوطالب درباره شخصیت شهید سلیمانی نیز گفت: «شهید سلیمانی از ابتدای جوانی، مجاهد فی سبیل الله و فرد با اخلاص و صادق و از جمله افرادی بود که در ایمان، قدرت، کارآمدی و حرکت، سرآمد بودند... وی زیر پرچم ولایت امام خمینی (ره) و پس از آن با رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای، در همین مسیر ایمانی، با اخلاق و صدق حرکت کرد».

این مسئول انصارالله درباره حاج قاسم به نقل از رهبر این جنبش عبدالملک الحوثی تأکید کرد، حاج قاسم تغییر نکرد و همیشه در طول مسیر، ثابت قدم بود و تحت تأثیر اغواهای پولی و مالی قرار نگرفت و تحت تأثیر مشکلات و سختیها نبوده است.

وی در پایان تأکید کرد: «در جنگ کرامت، استقلال و آزادی در برابر استکبار و جنایت آمریکا و اسرائیل که نیازمند اتحاد همه مسلمانان است، در کنار آزادگان امت اسلام ایستاده‌ایم؛ [استکباری] که مسلمانان برای مقابله با آن، باید متحد باشند و به این یقین برسند که دشمن، همه آنان را بدون استثناء، هدف قرار خواهد داد و تلاش خواهد کرد که بر آنان مسلط شود».