Menu

هشدار صلیب سرخ جهانی درباره وخامت حال "ابوهواش"/هنیه: به پیروزی ابوهواش اطمینان داریم | ایسنا

هشدار صلیب سرخ جهانی درباره وخامت حال "ابوهواش"/هنیه: به پیروزی ابوهواش اطمینان داریم | ایسنا
ایسنا

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ وضعیت جسمانی "هشام ابوهواش"، اسیر فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده را بسیار وخیم توصیف و تاکید کرد که او به مراقبت‌های پزشکی ویژه نیاز دارد. همزمان رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در تماس تلفنی با خانواده این اسیر بر حمایت حماس از مسیر مبارزه او تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نسبت به وخامت شرایط جسمانی هشام اسماعیل احمد ابوهواش، اسیر فلسطینی که بیش از ۱۳۸ روز از اعتصاب غذایش می‌گذرد، به شدت ابراز نگرانی کرد.

این کمیته در ادامه اعلام کرد که مسؤولانش به صورت منظم به ملاقات ابوهواش می‌روند و از نزدیک وضعیت او را پیگیری می‌کنند.

همچنین کمیته یاد شده تاکید کرد: از نظر پزشکی با گذشت بیش از ۱۳۸ روز از اعتصاب غذای ابوهواش، او در شرایط بسیار وخیمی قرار داشته و به مراقبت‌های ویژه پزشکی نیاز دارد.

کمیته مذکور تاکید کرد: شأن تمامی اسرا باید حفظ شده و با آنها انسانی برخورد شود.

 اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در تماس تلفنی با خانواده ابوهواش بر حمایت همیشگی این جنبش از اسرای قهرمان فلسطینی و نیز حمایت کامل خود از این اسیر فلسطینی در مبارزه‌اش علیه اشغالگران تاکید کرد و گفت: ما به پیروزی ابوهواش در این نبرد اطمینان داریم.

هنیه افزود: ما از برادرانمان در جنبش جهاد اسلامی حمایت می‌کنیم و تمام تلاش خود را با طرف‌های عربی و غیرعربی برای پایان دادن به مشکلات برادرمان هشام به کار می‌گیریم.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: این رنج بیهوده نخواهد بود و این دست گناهکار صهیونیستی باید از اسرای ما برداشته شود و جنایات و شکنجه در حق آنها متوقف شود.

همچنین هنیه با خانواده مروه الاطرش که اشغالگران منزل خانواده‌ او در الخلیل را تخریب کردند، تماس تلفنی داشت و ضمن ابراز همدردی با آنها از اصرار آنها برای ماندن حتی در چادری بر روی خرابه‌های خانه‌شان حمایت کرده و از سکوت تشکیلات خودگردان فلسطین در برابر سیاست رژیم صهیونیستی در تخریب خانه‌ها برای درهم شکستن اراده و مقاومت فلسطینی‌ها و دیدار محمود عباس، رئیس این تشکیلات با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ابراز تعجب کرد.

این مسؤول حماس در ادامه از موضعگیری‌های این خانواده و غرور ملی آن برگرفته از موضعگیری‌های ساکنان الخلیل، غزه، قدس و تمامی مناطق کرانه باختری، بی‌باکی و روحیه فداکاری خانواده‌ها ی شهدا، اسرا، زخمی‌ها و کسانی که خانه‌هایشان تخریب شدند، تقدیر کرد.