Menu

ادامه کمک‌های ایران به افغانستان | مشرق

ادامه کمک‌های ایران به افغانستان | مشرق
مشرق نیوز

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ولایت هرات در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی کمک‌هایی را بین نیازمندان در این ولایت توزیع کرد.

به گزارش مشرق، در ادامه کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان، «نوید مقدم» معاون سرکنسولگری ایران در هرات از توزیع کمک‌های جدید میان شماری از نیازمندان و معلولین مرکز توانبخشی پیر هرات خبرداد.

مقدم با اظهار اینکه کمک‌ها این بار به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی انجام شده است، با اشاره به رشادت‌های این شهید گفت: سردار بزرگ ما بیش از ۴۰ سال در برابر مسلح‌ترین نیروهای استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت نمود.

معاون سرکنسولگری ایران در هرات به «آوا» گفت: شهید سردار سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز مقاومت جانانه‌ای داشت و در راه مبارزه با زیاده‌خواهی‌های امپریالیسم آمریکا در منطقه همواره در خط مقدم حاضر بود.

وی همچنین افزود که شهید سردار سلیمانی به عنوان یکی از نمادهای مقاومت در برابر زورگویی‌های استکبار جهانی همواره در میدان بود و علاوه بر روحیه سربازی و جنگاوری، ایشان از عرفان و روحیه انسان‌دوستی بالایی برخوردار بود و به دلیل صفات والای خدا محورانه‌شان همواره به یاد مظلومان و محرومان چه در ایران و در کشورهای همسایه از جمله افغانستان، عراق و سوریه بود و به یاری آنها می‌شتافت.

«عبدالرحیم رادمنش» مسئول بخش مددکاران انجمن پیر هرات نیز با اظهار اینکه انجمن وابسته به کمک‌های مردمی و خیرین بوده، از کمک‌های صورت گرفته از طرف سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات قدردانی نمود و آن را برای معلولین بسیار ارزشمند توصیف نمود.