Menu

درماندگی اسرائیل در برابر توان مذاکره کنندگان ایرانی | مشرق

درماندگی اسرائیل در برابر توان مذاکره کنندگان ایرانی | مشرق
مشرق نیوز

اظهارات اخیر مقام های رژیم صهیونیستی درباره مذاکرات هسته ای گروه ۱+۴ با ایران نشاندهنده آن است که مقام های تل آویو از توان مذاکره کنندگان ایرانی در این روند درمانده شده‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه‌های عربی منطقه، «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) گفت که اگر توافق هسته‌ای با ایران خوب باشد، تل آویو با آن مخالف نیست.  

این برای نخستین بار نیست که مقام های رژیم صهیونیستی که پیش از ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای گروه ۱+۴ با ایران مواضع سرسخت علیه آن داشتند با عقب نشینی از این مواضع، می‌گویند  اگر توافق هسته‌ای با ایران خوب باشد با آن مخالفتی ندارند.  

اظهارات مقاما های رژیم اسرائیل در یک هفته گذشته نشان می‌هد که نگرانی صهیونیست‌ها از اقتدار ایران در مذاکرات وین این روزها به اوج رسیده است و شاید خود را برای پذیرش شکستی دیگر آماده کرده اند.  

مواضع رو به افول صهیونیست‌ها نسبت به مذاکرات هسته‌ای نشاندهنده آن است که ایران در روند مذاکرات وین در مقابل قدرتهای جهانی مقتدر است و مقامات رژیم صهیونیستی به توان جمهوری اسلامی ایران در برابر غرب و دفاع از منافع ملی پی برده‌اند زیرا آن‌ها دریافته‌اند خود را باید برای شکستی دیگر آماده کنند.    

صهیونیست‌ها که پیش از این کوشیدند تا مواضع غرب در قبال مذاکرات وین را علیه ایران تشدید کنند و مدعی بودند که نتایج حاصل نخواهد شد مگر آنکه قدرت‌های جهانی، موضع بسیار سخت‌تری را در پیش گیرند، این روزها ازعدم مخالفت خود با مذاکرات هسته‌ای سخن می‌گویند.  

آن‌ها تا پیش از این برای ضعیف جلوه دادن قدرت دیپلماسی ایران مدعی بودند که ایران از موضع ضعف در حال مذاکره است و جهان به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی ایران در نقطه قوت قرار دارد اما طی روزهای اخیر بیان می‌کنند که  تل آویو به طور خودکار با توافق هسته‌ای با ایران مخالفت نخواهد کرد.  

رژیم صهیونیستی از آغاز مذاکرات وین نارضایتی خود از این مذاکرات را پنهان نکرد و با لفاظی بدنبال ایران هراسی و فشار بر طرف‌های مذاکره کننده با ایران رفته بود و درصدد بود تا با اتخاذ راهبردهایی قدرت‌های جهانی از مذاکرات هسته‌ای کنار روند اما با این وجود تاکنون هشت دوره مذاکرات برای رفع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا و راستی آزمایی آن  بین مذاکره کنندگان ارشد ایرانی و طرف‌های مقابل انجام شده است.