Menu

ارتش اسرائیل حمله به بالگرد نظامی این رژیم را رد نکرد | مشرق

ارتش اسرائیل حمله به بالگرد نظامی این رژیم را رد نکرد | مشرق
مشرق نیوز

پس از آنکه رسانه‌ها از سقوط یک بالگرد ارتش اسرائیل و هلاکت دو افسر این رژیم خبر دادند، سخنگوی ارتش تل‌آویو احتمال حمله سایبری به بالگرد مذکور را رد نکرد.

به گزارش مشرق، سرتیپ «ران کوخاو» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (سه‌شنبه)، جزئیاتی درباره سقوط بالگرد نظامی این رژیم در دریای حیفا ارائه کرد.

رسانه‌های عبری‌زبان، شامگاه دوشنبه، از سقوط یک بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی با سه سرنشین در سواحل حیفا خبر داده بودند.

بنابر گزارش روزنامه عبری‌زبان «معاریو»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ابتدا به انتقاد از رسانه‌های عبری‌زبان پرداخت و «اعلام‌ زودهنگام» سقوط بالگرد ارتش از سوی منابع عبری‌زبان را بدون کسب مجوز انتشار محکوم کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی در نخستین ساعات سقوط بالگرد اطلاع‌رسانی درباره آن را ممنوع اعلام کرد؛ اما ساعتی بعد، برخی رسانه‌های عبری‌ گزارش‌هایی درباره سقوط بالگرد منتشر کردند.

او که با رادیو «۱۰۳FM» گفت‌وگو می‌کرد، درباره علت سقوط بالگرد اظهار داشت: «ما عملا تا این لحظه پاسخ این سؤال را نمی‌دانیم. ما در ابتدای تحقیقات هستیم و تمام احتمالات مطرح است».

ران کوخاو اضافه کرد: «من همچنین گزارش‌هایی درباره مشاهده یک توپ آتشین دیدم و شاید این به معنای وجود نقص فنی در موتور یا چیز دیگری باشد؛ اما من پاسخ مطمئنی برای این چیزها ندارم. آن‌ها بدون اینکه ارتباطی برقرار کنند، در آب سقوط کردند».

کوخاو همچنین درباره احتمال سقوط بالگرد در پی یک حمله، گفت: «ما تمام گزینه‌ها را بررسی می‌کنیم؛ اما من فکر نمی‌کنم که این یک حمله بوده باشد».

او در ادامه در پاسخ به احتمال حمله سایبری به بالگرد، افزود: «این احتمال ضعیف است؛ اما من محتاط هستم چراکه هنوز برای مشخص کردن این مسئله زود است».

دیشب زمانی که برخی منابع عبری بدون کسب مجوز از ارتش خبر سقوط بالگرد نظامی این رژیم را منتشر کردند، ارتش رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای ناگزیر به تأیید خبر شد.

ارتش تل‌آویو صبح امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی سقوط بالگرد، «ارز شخینی» معاون پایگاه هوایی «رامات دیوید» و «خن فوگل» از خلبنان ارتش این رژیم به هلاکت رسیده‌اند.

این بیانیه در حالی صادر شد که منابع خبری گزارش دادند نیروهای نظامی اجازه نزدیک شدن ساکنان اراضی اشغالی به دریای حیفا را نمی‌دهند.

بنابر گزارش‌ها، علت این امر، جست‌وجو برای کشف لاشه‌های بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی عنوان شد.