Menu

ترافیک ۸۰ کیلومتری در پی بارش شدید برف +فیلم | مشرق

ترافیک ۸۰ کیلومتری در پی بارش شدید برف +فیلم | مشرق
مشرق نیوز

در پی بارش شدید برف در بخش‌هایی از ایالت ویرجینیا، تصادف زنجیره‌ای در یکی از بزرگراه‌های اصلی این ایالت روی داد و طی آن ترافیکی ۸۰ کیلومتری ایجاد شد.

به گزارش مشرق، طوفان زمستانی در آمریکا باعث بسته شدن چند بزرگراه در این کشور شده و باعث بوجود آمدن ترافیک ده‌ها کیلومتری در برخی از بزرگراه‌ها شد.

مقام‌های ایالت ویرجینا اعلام کردند که در پی باش شدید برق در شبانه روز گذشته، و به دلیل تصادف شش تریلر در در یکی از بزرگراه‌های اصلی این ایالت، ترافیکی ۸۰ کیلومتری بوجود آمده و رفت و آمد در برخی از بزرگراه‌ها به دلیل این تصادف مسدود شد.

اداره حمل و نقل ایالت ویرجینیا نیز تایید کرد که روز سه‌شنبه به دلیل بارش شدید برف، هر دو مسیر بزرگراه I-۹۵ در نزدیکی شهر «فردریکسبورگ» مسدود گردیده بود.

اداره حمل و نقل ایالت ویرجینیا در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر در پیامی نوشت: «نیروهای ما به طور فعال در تلاش هستند تا مردم را از بزرگراه ۹۵ منتقل کنند. طرح‌هایی در حال انجام بوده تا خودروهایی که در حال حاضر در بزرگراه متوقف شده‌اند به نزدیکترین تقاطع هدایت شوند تا بتوانند به مسیرهای جایگزین دسترسی پیدا کنند».

برخورد روز دوشنبه تراکتور و تریلی در بزرگان ۹۵ ایالت ویرجینیا مجروحی به همراه نداشته اما همزمان با بارش برف در این ایالت، باعث ایجاد ترافیک گسترده‌ای در مسیر بزرگراه اصلی ساحل شرقی آمریکا گردید.

گرفتار شدن خودروها در ترافیک بزرگ در بزرگراه اصلی این ایالت سبب شد تا سرنشینان خودروها در پیام‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی از پایان یافتن سوخت خودرو، غذا و آب خود خبر دهند.

بر اساس اعلام اداره ملی آب و هوای آمریکا، روز دوشنبه حدود ۳۰ سانتی متر برف در اطراف محل وقوع حادثه تصادف در بزرگراه ۹۵ ایالت ویرجینیا باریده بود.

طی روز دوشنبه، صدها مورد تصادف و ترافیک خودروها، در شمال و مرکز ایالت ویرجینیا گزارش شده بود.

«تیم کین» سناتور آمریکایی نیز در پیامی توییتری نوشت وی از جمله کسانی بود که ۱۹ ساعت در ترافیک سنگین روز دوشنبه در ویرجینیا گرفتار شده بود.

بر اساس اعلام اداره پلیس ویرجینیا، طی روز دوشنبه بیش از ۲ هزار تماس با اداره پلیس در خصوص حوادث و شرایط جاده‌ای شده بود.

از سوی دیگر، طوفان سبب قطعی برق در بخش‌های مرکزی ایالت ویرجینیا شده بود و به همین دلیل دوربین‌های ترافیکی نیز نتوانسته‌اند تصاویر وضعیت جاده‌ها را ضبط و ارسال کنند.

یکی از شرکت‌های تامین کننده برق در ایالت ویرجینیا گفت که بیش از ۲۸۱ هزار نفر از مشتریان این شرکت طی روز سه‌شنبه به دلیل بارش سنگین برف و افتادن درخت‌ها بر روی تیرهای چراغ برق، در خاموشی به سر برده‌اند.

پلیس ایالتی ویرجینیا به مردم این ایالت هشدار داده است که فقط در صورت ضرورت از خانه‌ها بیرون آمده و رانندگی کنند به خصوص که روز سه‌شنبه دمای هوا در این ایالت به سطح انجماد می‌رسد.

اداره پلیس ادامه داد: «به دلیل بارش شدید برف، شرایط جاده‌ها برای خودروهای تجاری و مسافری به شدت خطرناک شده است».

رسانه‌های اجتماعی نیز مملو از پست‌هایی شده که نشان می‌دهد رانندگان و سرنشینان خودرو، ساعت‌ها در دمای انجماد در جاده گیر افتاده‌اند.

یکی از رانندگان در توییتر خود نوشت: «ما بیش از ۱۰ ساعت است که اینجا گیر افتاده‌ایم. ما نیاز به سوخت و سرویس بهداشتی داریم. هیچ اقامتگاهی در نزدیکی اینجا باز نیست».