Menu

درخواست خانواده‌ قربانیان انفجار بیروت برای توقف مانع تراشی در مسیر تحقیقات | ایسنا

درخواست خانواده‌ قربانیان انفجار بیروت برای توقف مانع تراشی در مسیر تحقیقات | ایسنا
ایسنا

خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت با برگزاری تجمع اعتراضی در این شهر خواستار اجرای عدالت در این پرونده و عدم مانع‌تراشی در مسیر پیشبرد آن شدند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه العربی الجدید، خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت عصر سه‌شنبه، تجمع اعتراضی ماهانه خود را در این شهر برگزار کردند.

طبق این گزارش، تجمع کنندگان خواستار عدم مانع تراشی سیاست مداران و دستگاه‌های امنیتی مربوطه در روند تحقق عدالت در این پرونده و مجازات عاملان این جنایت شدند.

همچنین انجمن خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت با انتقاد از تلاش متهمان این پرونده برای تأثیر بر دستگاه قضا خطاب به آنها تاکید کرد: بگذارید بازپرس قضایی کارش را تکمیل کند.

این خانواده‌ها همچنین از سرلشکر عماد عثمان، مدیرکل نیروهای امنیت داخلی لبنان خواستند که با توجه به ابعاد این جنایت، حکم بازداشت صادر شده علیه متهمان را اجرا کند.

خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت همچنین خطاب به بسام مولوی، وزیر کشور لبنان گفتند: لطفاً اجازه دهید پس از محدود کردن گزارش در چنین پرونده‌ای به برخی افراد به جای نیروهای امنیت داخلی، پیگیری انجام شود، این چه مسخره بازی است که انجام داده‌اید؟

تجمع کنندگان همچنین خطاب به دادستانی کل لبنان گفتند: شما کجا هستید؟ چرا افرادی که قاضی طارق البیطار، بازپرس قضایی پرونده انفجار بندر بیروت خواستار مجازاتشان شده است را محاکمه نمی‌کنید؟ چه کار مهم‌تری وجود دارد که شما را از پرونده بندر غافل کرده است؟

چهارم اوت ۲۰۲۰ انفجار مهیبی در انبار مقادیر نیترات آمونیوم در بندر بیروت رخ داد که منجر به کشته شدن بیش از ۲۰۰ تن و مجروح شدن ۶۵۰۰ شخص دیگر شد.