Menu

سازمان ملل توقف برنامه‌های امدادرسانی به یمن را اعلام کرد | ایسنا

سازمان ملل توقف برنامه‌های امدادرسانی به یمن را اعلام کرد | ایسنا
ایسنا

در حالی که درگیری‌های شدید در مناطق مختلف کشور فقیر یمن ادامه دارند، سازمان ملل توقف برنامه‌های امدادرسانی به یمن به دلیل کمبود بودجه را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، دفتر مسؤول هماهنگی اموربشر دوستانه سازمان ملل در یمن توییت کرد: در نتیجه کسری بودجه، آژانس‌های امدادرسانی مجبور شدند برنامه‌های امدادی از جمله در زمینه‌های غذا، بهداشت و آب را متوقف کرده و در برخی مناطق کاهش دهند.

این دفتر در ادامه بر نیاز فوری به تامین مالی این برنامه‌ها برای استمرار آنها و نجات جان میلیون‌ها یمنی که زندگی‌شان به کمک‌های بشردوستانه وابسته است، تاکید کرد.

آژانس‌های سازمان ملل از جمله برنامه جهانی غذا ماه گذشته میلادی نسبت به محدود شدن برنامه‌های امدادرسانی هشدار داده بودند چراکه تا پایان اکتبر ۲۰۲۱ از مجموع ۳.۸۵ میلیارد دلاری که از کشورهای حامی درخواست شده بود، تنها ۲.۶۸ میلیارد دلار دریافت شده بود.

این دفتر در ادامه نیز اعلام کرد: با وجود اینکه تلاش‌ها برای کاهش خطرات گرسنگی در یمن ادامه دارند، نبود امنیت غذایی هنوز یک چالش مهم است.

همچنین این دفتر تاکید کرد: نبود شدید امنیت غذایی یک واقعیت برای ۱۶.۲ میلیون تن در یمن است و ۴۰ درصد از ساکنان این کشور یعنی حدود ۳۰ میلیون یمنی از کمبود غذا رنج می‌برند.