Menu

الکاظمی: حمله به پادگان‌ها امنیت و ثبات عراق را از بین می‌برد | ایسنا

الکاظمی: حمله به پادگان‌ها امنیت و ثبات عراق را از بین می‌برد | ایسنا
ایسنا

نخست وزیر عراق تأکید کرد، هدف قرار دادن پادگان‌های این کشور امنیت و ثبات را در عراق برهم می‌زند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در جلسه کابینه گفت: ما مجددا بر پایان نقش نیروهای رزمی آمریکایی و نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق تأکید می‌کنیم. ما تمام پادگان‌ها را تحویل گرفته‌ایم و در حال حاضر تعدادی از مشاوران در کنار نیروهای امنیتی ما فعالیت می‌کنند. متأسفانه اقدامات بیهوده و بی‌هدفی صورت گرفته است. طی روزهای اول سال میلادی جدید چندین موشک پادگان‌های عراقی را هدف قرار داد و این مساله ثبات و امنیت را برهم می‌زند.

الکاظمی گفت: عراقی‌هایی هستند که سال‌ها به اتهامات فریبکارانه در زندان هستند. من با تعدادی از آن‌ها دیدار کردم. من با رئیس شورای عالی قضایی برای هماهنگی درباره تشکیل کمیته‌ای که پرونده‌های این زندانیان را بررسی کند، دیدار خواهم کرد.

وی تأکید کرد: آنچه در استان بابل رخ داد تأسف بار و حزن انگیز بود. تعدادی از شهروندانمان به دست افرادی ضعیف کشته شدند. این مساله نشان می‌دهد که ما باید در ارزیابی امنیتی برخی نیروهای امنیتی بازنگری کنیم. ما به دستگاه امنیت ملی دستور نظارت و پیگیری این جنایت را دادیم.

پیش از این نیز الکاظمی در صدمین سالروز تأسیس کشور عراق گفت: این به این معنا نیست که عراق صد سال پیش یک کشور نبود. روی همین خاکی که عراقی‌ها روی آن پای می‌گذارند اولین کشوری وجود داشت که بشریت به خود دیده بود و اولین قانونی که به حیات انسان‌ها نظم بخشید و اولین پلیسی که به حفاظت از جان مردم پرداخت و اولین سربازی که به دفاع از مرزها پرداخت.