Menu

گروه‌های فلسطینی برای شرکت در کنفرانسی جامع وارد الجزایر شدند | ایسنا

گروه‌های فلسطینی برای شرکت در کنفرانسی جامع وارد الجزایر شدند | ایسنا
ایسنا

گروه‌های فلسطینی از امروز (شنبه) به دعوت رئیس جمهورd الجزایر یکی پس از دیگری برای شرکت در کنفرانس جامع و گفت‌وگو با مسؤولان وارد الجزایر شدند.

به گزارش ایسنا، برخی منابع روزنامه الشروق چاپ الجزایر فاش کردند: مهمان اول الجزایر هیئت جنبش فتح به ریاست عزام الاحمد، عضو شورای انقلابی این جنبش به همراه محمد المدنی و دلال سلامه، اعضای کمیته مرکزی فتح خواهند بود و پس از آنها هیئتی از جنبش حماس اواسط ماه جاری میلادی وارد الجزایر خواهد شد و در ادامه جبهه مردمی سپس جبهه دموکراتیک و در آخر جنبش جهاد اسلامی فلسطین اواخر ماه جاری میلادی وارد الجزایر خواهد شد.

شبکه خبری المیادین به نقل از برخی منابع در رهبری فلسطین اعلام کرد: طلال ناجی، دبیرکل جبهه مردمی فلسطین بیستم ماه جاری میلادی برای انجام مذاکراتی با گروه الجزایری مسؤول کنفرانس جامع فلسطین وارد الجزایر خواهد شد و در این کشور دیدارهایی با برخی مسؤولان و رهبران الجزایر خواهد داشت.

به گفته این منابع، ناجی در سفر اول خود که هدف از آن اطلاع یافتن از نظرات و موضعگیری‌های پنج گروه فلسطینی است، پیش از کنفرانس جامع که با نظارت مستقیم عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر برگزار خواهد شد، با دیگر رهبران گروه‌های فلسطینی دیدار خواهد کرد.

به نوشته روزنامه الشروق، الجزایر در تعیین اسامی نمایندگان هر گروه فلسطینی دخالت نکرد و این کار را به خود گروه‌ها سپرد تا شایسته‌ترین فرد را برای این ماموریت انتخاب کنند.

تبون ششم دسامبر گذشته در سفری که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به الجزایر داشت، اعلام کرد که کشورش به زودی میزبان کنفرانس جامع گروه‌های فلسطینی خواهد بود.