Menu

پیام واشنگتن به بیروت درباره تحریم‌های این کشور؛ "نگران نباشید" | ایسنا

پیام واشنگتن به بیروت درباره تحریم‌های این کشور؛ "نگران نباشید" | ایسنا
ایسنا

سفیر آمریکا در لبنان اعلام کرد که نامه‌ای را از جانب وزارت خارجه آمریکا تقدیم نخست وزیر لبنان کرده که طی آن به بیروت اطمینان داده، هیچ نگرانی در مورد قوانین تحریمی ایالات متحده آمریکا درقبال لبنان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آی۲۴، طبق بیانیه صاده از دفتر نخست وزیری لبنان، نجیب میقاتی، نخست وزیر این کشور روز جمعه از دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان در کاخ نخست‌ وزیری استقبال کرد.

سفیر آمریکا بعد از دیدار با میقاتی اعلام کرد که نامه رسمی خزانه‌داری آمریکا را به نخست‌وزیر منتقل کرده است که در آن به برخی از نگرانی‌های مقامات لبنانی در رابطه با موافقت‌نامه‌های انرژی منطقه‌ای که بین مصر، اردن و لبنان با حمایت و تشویق آمریکا صورت گرفته بود، پاسخ داده است.

او اضافه کرد، هیچ نگرانی از قوانین تحریمی ایالات متحده علیه لبنان وجود نخواهد داشت.

وی بیان کرد که این پیام ارائه شده نشان دهنده یک حرکت رو به جلو و یک رویداد بزرگ است، زیرا ما به پیشرفت به سمت انرژی پایدارتر و پاک‌تر ادامه می‌دهیم تا به بحران انرژی که مردم لبنان با آن مواجه هستند، کمک کنیم.

قابل ذکر است که "میشل عون"، رئیس جمهور لبنان، در ۱۹ اوت گذشته تماس تلفنی از سفیر آمریکا دریافت کرد که طی آن دورتی شیا از تصمیم دولت آمریکا برای کمک به لبنان برای واردات برق از اردن به لبنان از طریق سوریه به وی اطلاع داد.