Menu

نشست رهبران فراکسیون‌های سیاسی عراق برای خروج از بن بست سیاسی تا قبل از عید فطر | ایسنا

نشست رهبران فراکسیون‌های سیاسی عراق برای خروج از بن بست سیاسی تا قبل از عید فطر | ایسنا
ایسنا

فراکسیون پارلمانی ائتلاف "دولت قانون" عراق از نشست آتی رؤسای فراکسیون‌های سیاسی برای خروج از "بن بست سیاسی" قبل از عید فطر خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شفق نیوز، داخل راضی، یکی از نمایندگان فراکسیون دولت قانون خاطرنشان کرد، رایزنی‌های میان گروه‌های سیاسی ادامه دارد و این گفت‌وگوها برای خروج از بن بست سیاسی هنوز پایان نیافته است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان به نتیجه برسیم و رایزنی‌های میان چارچوب هماهنگی و فراکسیون جریان صدر ادامه دارد و هنوز پایان نیافته است.

راضی همچنین تصریح کرد، رؤسای فراکسیون‌های سیاسی احتمالا نشستی را طی ماه مبارک رمضان و قبل از فرا رسدن عید فطر برگزار می‌کنند تا به نتیجه‌ای مثبت برسند.

از سوی دیگر، مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان عراق در جریان دیدار با شاخوان عبدالله احمد، معاون رئیس پارلمان این کشور در استان "اربیل"، احزاب و گروه‌های سیاسی این کشور را به تداوم رایزنی‌ها و تفاهم‌ها برای حل اختلافات و قدم برداشتن در مسیر تکمیل تعهدات قانون اساسی از جمله تشکیل دولت فدرال آتی در این کشور ترغیب کرد.

مسعود بارزانی و شاخوان عبد الله در جریان این دیدار در خصوص تحولات سیاسی و امنیتی و رخدادهای اخیر عراق و همچنین موضوعات و مسائل مهم و مورد توجه دو طرف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مسعود بارزانی ضمن تاکید بر حمایت تمام قد خود از موسسه قانون گذاری، کمیته‌های و فراکسیون‌های پارلمانی را ترغیب کرد تا از هیچ تلاشی برای تصویب قوانین و احکام و قوانین مربوط به حوزه خدمات‌رسانی و اجرای پروژه‌ها و ارائه خدمات اساسی به شهروندان در تمامی استان‌های این کشور دریغ نکنند.

دو طرف در جریان این دیدار بر لزوم تداوم رایزنی‌ها و تفاهمات بین گروه‌ها و احزاب ملی و طرف‌های سیاسی برای حل اختلافات و مشکلات سیاسی تاکید کردند.

عبدالله خاطرنشان کرد، در این دیدار در خصوص مسأله کرکوک و اهمیت تداوم همکاری و هماهنگی بین تمامی گروه‌ها برای تقویت امنیت و ثبات رایزنی شد.