Menu

روسیه: سازمان ملل بسته شدن یک وبسایت "نئونازی" در اوکراین را پیگیری کند | ایسنا

روسیه: سازمان ملل بسته شدن یک وبسایت "نئونازی" در اوکراین را پیگیری کند | ایسنا
ایسنا

دولت روسیه در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از او خواست تا از مقامات اوکراینی بخواهد وب‌سایت "نئونازی" Mirotvorets را ببندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وبسایت Mirotvorets یک وب‌سایت مستقر در کی‌یف است که اطلاعات شخصی افرادی را که از نظرش ضد اوکراین هستند، منتشر کرده و عملاً آسایش و حتی زندگی آنها را تهدید می‌کند.

در این نامه آمده است: بنابراین از شما (گوترش) می‌خواهیم اقدامات لازم را برای جلب توجه مقامات اوکراینی به فعالیت‌های مجرمانه پروژه Mirotvorets و وادار کردن آنها به بستن آن انجام دهید.

بر اساس محتوای این نامه، وبسایت Mirotvorets تاکنون اسامی بیش از ۲۴۰,۰۰۰ نفر را فهرست کرده است که برخی از آنها کودک هستند و مشخصات آنها از جمله آدرس، شماره تلفن و سایر اطلاعاتشان را منتشر کرده است.

هیات روسیه در این نامه خاطرنشان کرده است که این روند افشای اطلاعات افراد به دلیل عدم مداخله سازمان ملل بدتر شده است.

بر اساس تحقیقات یک سازمان غیردولتی روسی که با کودکان سروکار دارد، آسایش حداقل ۳۲۷ کودک فهرست شده در این وب سایت با تهدیدی شدید مواجه است.

هیئت روسیه در آمریکا این موضوع را دو بار - در اکتبر ۲۰۲۱ و در ژانویه گذشته – نزد مقامات صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) مطرح کرده است. این هیات خاطرنشان کرد که تعاملش با یونیسف بسیار رسمی بود و تغییری در وضعیت ایجاد نکرد.