Menu

وفاداری مشتریان به کدام برندهای خودرویی بیشتر است؟

وفاداری مشتریان به کدام برندهای خودرویی بیشتر است؟
کارپرس

در انتهای این جدول شاهد نام فولکس‌واگن هستیم، تنها 7.9 درصد از طرفداران این برند برای داشتن یک فولکس‌واگن دیگر ابراز تمایل کرده‌اند.

 30.4 درصد از مشتریان لکسوس ترجیح می‌دهند خودروی دیگری از این برند تجاری را خریداری کرده و محصولات این خودروسازی را به دیگر اتومبیل‌های جهان ترجیح می‌دهند. کمی عقب‌تر از لکسوس طرفداران مرسدس قرار دارند و 28.3 درصد از دارنندگان یک بنز، مرسدس دومی را به عنوان خودروی بعدی خود در نظر گرفته‌اند. 26.1 درصد از طرفدارن فورد نیز باعث شدند تا این برند در جایگاه سوم "خودروهایی با مشتریان وفادار" قرار گیرد.

در انتهای این جدول شاهد نام فولکس‌واگن هستیم، تنها 7.9 درصد از طرفداران این برند برای داشتن یک فولکس‌واگن دیگر ابراز تمایل کرده‌اند. احتمال دارد این مسئله تحت تاثیر رسوایی دیزلی در خودروهای جدید برند آلمانی باشد. کمی قبل از فولکس‌واگن در بخش پائین جدول نام مزدا نیز خودنمایی می‌کند. تنها 8.2 درصد از طرفداران مزدا به  تکرار خریدی از این برند هستند و پیش از آنها  9/9 درصد از طرفدان ولوو برای خرید یک ولوو دیگر ابراز تمایل کرده‌اند. از دیگر سو نرخ متوسط مشتریانی که تمایل به ترک برند خودروی فعلی خود دارند به 19.4 درصد می‌رسد.

شاید در میان مدل‌های منحصر‌به فرد خودروها، لکسوس RX 350 با اندکی اختلاف با شورلت کوروت در سفارش‌ها تکرار می شوند. همان طور که انتظار می‌رود، کراس‌ها و suv ها  بیشترین شمار تکرار در خریدها را از آن خود کرده‌اند.

در میان پیک‌آپ‌‌تراک‌ها این جنرال موتورز است که مشتریان وفاداری دارد. از طرفی مشتریان این خودروها به محصولاتی با رنگ روشن علاقه بیشتری نشان می‌دهند و برای داشتن همین رنگ‌ها در خودروهای بعدی اصرار می‌کنند.