Menu

استیو جابز و رازهای عجیب خودرویی اش!

استیو جابز و رازهای عجیب خودرویی اش!
کارپرس

او در دهه‌های اخیر هر 6 ماه یک بار یک خودروی جدید خرید. خودروهای جدید وی با مدل قبلی‌شان تفاوت زیادی نداشتند و در طول سال‌ها یک پورشه مشکی911 جایگزین پورشه 911 مشکی دیگری شد.

 او در دهه‌های اخیر هر 6 ماه یک بار یک خودروی جدید خرید. خودروهای جدید وی با مدل قبلی‌شان تفاوت زیادی نداشتند و در طول سال‌ها یک پورشه مشکی911  جایگزین پورشه  911 مشکی دیگری شد.  در نهایت وی  یک مدل SLK55s از برند مرسدس بنز را خریداری کرد و  روند جایگزینی 6 ماه خودروها را  را با همان رنگ و همان مدل ادامه داد.

این روند استیو باعث تقویت شایعاتی شد. برخی بر این باور بودند به محض ایجاد کوچکترین خراش روی خودرو، نسخه جدید خریده خواهد شد. از آنجا که وی مرد ثروتمندی محسوب می‌شد، این شایعات پذیرفتنی و قابل قبول بود.

اما داستان خرید خودروهای استیو جابز حکایت دیگری دارد که بسیار منطقی‌تر از شایعات مطرح شده است. جابز از قانون ثبت پلاک متنفر بود. در کالیفرنیا –با توجه به شرایط ویژه- این امکان وجود دارد که خودرویی که برای اولین بار خریداری شده  تا شش ماه از قانون ثبت پلاک معاف باشد. جابز به همین دلیل به نحوی به خرید خودرو اقدام می‌کرد که در طول 180 روز از داشتن پلاک معاف گردد. بنابرین اکثر خودروهای وی بی پلاک رانده شدند.

البته اینک شهروندان نمی‌توانند از  این قانون در کالیفرنیا بهره برند.