Menu

74 میلیون تومان ضرر در خرید ماشین با یک دستکاری کوچک

74 میلیون تومان ضرر در خرید ماشین با یک دستکاری کوچک
ستاره

شرایط افزایش قیمت خودرو ها و افزایش قیمت ارزهای خارجی تاثیر افزایشی نامطلوبی در بازار خودرو و کاهش قدرت خرید خریداران خودرو داشته است. عدم تناسب قیمت بالای خودرو های نو با بودجه در نظر گرفته شده خریداران، باعث شده است تا بازار خرید و فروش خودرو دست دوم به شدت رونق پیدا کند.

74 میلیون تومان ضرر در خرید ماشین با یک دستکاری کوچک

آمار ذکر شده در تصویر بالا متعلق به شرکت همراه مکانیک به عنوان اولین شرکت کارشناسی خودرو در محل در کشور با بیش از 150هزار کارشناسی خودرو در محل است. حال برویم سراغ ادامه متن تا بفهمیم چرا باید یک خودرو دست دوم را حتما قبل از خرید کارشناسی کرد.

در خرید خودرو با کیلومتر دستکاری شده، احتمال دارد حتی 74 میلیون تومان ضرر کنید!

دستکاری و کم کردن کیلومتر خودرو برای فروش با قیمت بالاتر، همیشه راهی برای افراد کلاهبردار بوده‌است؛ اما متاسفانه با توجه به قیمت بالایی که اغلب خودروها دارند، حساسیت و تاثیرگذاری کیلومتر بر قیمت ماشین دست دوم بیشتر شده است. برای اینکه با تاثیرگذاری کارکرد بر قیمت خودروی کارکرده بیشتر آشنا شویم یک مثال می‌زنیم: 

هیوندای سانتافه 2016 مدل فول دودیفرانسیل با 90هزار کیلومترکارکرد قیمتی حدود 1میلیاردو 30 میلیون تومان دارد. قیمت همین خودرو با 50 هزار کیلومتر کمتر یعنی چیزی در حدود 40هزار کیلومتر کارکرد، 74 میلیون تومان گران‌تر می‌شود و به قیمت 1 میلیارد و 104 میلیون تومان می‌رسد. یعنی اگر خودرو را کارشناسی نکنید، با یک دستکاری کوچک در کیلومتر چنین خودرویی ممکن است حدود74 میلیون تومان متضرر شوید.

به عنوان یک خریدار خودرو آن هم در بازار دست دوم لازم است بدانید که کم کردن کیلومتر در بسیاری از خودرو‌ها  با دستگاه مشخص نمی‌شوند و فقط یک کارشناس حرفه ای و کارکشته  می‌تواند آن را از وضعیت داخلی و بدنه خودرو تشخیص دهد.

خرید خودروی کارشناسی شده = کاهش هزینه ها + افزایش اطمینان

احتمالا برای شما نیز اهمیت کارشناسی خودرو به خوبی مشخص شده است. در ویدئو نیز از نزدیک این موضوع را روی یک کیا سراتو دیدیم. طبق آمار موجود به‌طور میانگین هر خریدار برای انتخاب نهایی حداقل 3 الی 5 بار ماشین را بررسی می‌کند تا به خودروی مورد نظر خود برسد. از طرف دیگر برای مطمئن بودن در خرید یک خریدار باید برای تمام خودروهایی که به نظرش ایده‌آل است از کارشناسی استفاده می‌کند. بنابراین چنین فردی حداقل 3 بار هزینه کارشناسی پرداخت می‌کند تا خیالش از بابت شرایط خودرو مورد نظر خود راحت شود.

این تعداد کارشناسی هزینه قابل توجهی را به خریدار تحمیل می کند، پس راه حل مناسب پیش روی ما چیست؟!

74 میلیون تومان ضرر در خرید ماشین با یک دستکاری کوچک

خرید خودرو مطمئن، با گارانتی 7 روزه

با مراجعه به وبسایت همراه مکانیک به عنوان اولین و بزرگترین نمایشگاه ماشین کارشناسی‌شده در ایران می توانید خودروهای کارشناسی شده و با گزارش کامل کارشناسی کامل و حتی گارانتی 7 روزه جبران خسارت کارشناسی را با اطمینان کامل خریداری نمایید. اگر خودرو خود را از این نمایشگاه خریداری کنید، دیگر فقط هزینه کارشناسی خودرو آینده خود را به جای هزینه‌های متعدد کارشناسی می‌پردازید.

74 میلیون تومان ضرر در خرید ماشین با یک دستکاری کوچک

برای مشاهده خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک کافیست وارد صفحه hamrah-mechanic.com/cars-for-sale  شوید و خودرو موردنظر خود را سرچ کنید. سپس با تماس با مشاور اختصاصی این خودرو می‌توانید از قیمت آن آگاه شده و در صورت تمایل برای بازدید حضوری از آن مراجعه کنید.