Menu

تاثیر گاز نیتروژن در افزایش کارایی تایر اتومبیل

تاثیر گاز نیتروژن در افزایش کارایی تایر اتومبیل
چرخان

مدتی است در مراکز سرویس خودروها بویژه فروشگاه‌های رینگ و تایر با پدیده جدیدی با نام نیتروژن مواجه ایم. در این…

مدتی است در مراکز سرویس خودروها بویژه فروشگاه‌های رینگ و تایر با پدیده جدیدی با نام نیتروژن مواجه ایم.

در این مقاله به بررسی فواید استفاده از گاز نیتروژن می‌پردازیم.

مولکول گاز نیتروژن از گاز اکسیژن بزرگ درشت تر است پس اگر نشتی لاستیک شما به علت نازک شدن جداره تیوپ لاستیک باشد، شانس اینکه اکسیژن فرار کند بیش از نیتروژن است ولی نباید این تصور را داشت که با یکبار پر کردن لاستیک با گاز نیتروژن دیگر نیاز به انجام دوباره آن را ندارید! اگر به لاستیکی که قبلا با نیتروژن پر شده و باد از دست داده، باد معمولی بزنید دیگر اثر مثبت آن از بین میرود.

تاثیر گاز نیتروژن در افزایش کارایی تایر اتومبیل

اضافه شدن باد لاستیک باعث بزرگ شدن حجم لاستیک و سفت شدن آن می‌شود که هر یک معایب خود را دارد و به خصوص در یک ماشین مسابقه ای که همه چیز آن باید صد درصد کنترل شده باشد. مزیت دیگر نیتروژن در لاستیک‌های تیوبلس، این است که عدم وجود بخار آب در لاستیک باعث می‌شود که جداره‌های فلزی داخل لاستیک دچار زنگ زدگی و پوسیدگی شده و پس از چند سال باعث ترکیدن نشود، البته شما یک کمپرسور گران قیمت باد داشته باشید که مجهز به خشک کن باشد، میتواند هوای عادی را بدون رطوبت تحویل لاستیک شما دهد و همان اثر نیتروژن را داشته باشد ولی قیمت چنین دستگاهی ده‌ها ملیون تومان است، درحالی که یک دستگاه تولید نیتروژن قیمت بسیار پایین تری را دارد.

تاثیر گاز نیتروژن در افزایش کارایی تایر اتومبیل

آیا تا به حال از گاز نیتروژن برای پر کردن باد لاستیک خودروی خود استفاده کرده اید؟ اگر استفاده کرده اید تفاوت آن را با باد عادی لاستیک با ما به اشتراک بگذارید.