Menu

استفاده از سوئیچ یدک 206 بدون به صدا درآمدن دزدگیر

استفاده از سوئیچ یدک 206 بدون به صدا درآمدن دزدگیر
ستاره

پژو ۲۰۶ یکی از اتومبیل‌های مجهز به ایموبلایزر است، از این‌رو استفاده از سوئیچ یدک 206 سخت خواهد بود. اگر سوئیچ خودرو را گم کرده‌اید برای تهیه سوئیچ یدک باید به نمایندگی‌های مجاز مراجعه کنید، اما اگر سوئیچ یدک را دارید تنها کافی است با استفاده از آن دزدگیر را قطع کنید.

  • استفاده از سوئیچ یدک 206
  • آیا می‌توان از سوئیچ یدک بدون به صدا درآمدن دزدگیر استفاده کرد؟
  • چرا بعد از خرید خودرو باید سوئیچ جدید تهیه کنیم؟
  • چگونه گوشی موبایل را به ریموت پژو 206 تبدیل کنیم؟

استفاده از سوئیچ یدک 206

اگر خودروی شما دارای سیستم ایموبلایزر است سعی کنید تا سوئچ یدک برای اتومبیل خود تهیه کنید. در صورت نداشتن سوئیچ یدک اگر کلید اصلی را گم کنید قطعا با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد. در چنین شرایطی شما باید از طریق کد گشایی برای باز کردن درب اتومبیل خود استفاده کنید که این کار زمان و هزینه زیادی را در پی خواهد داشت. بهترین کار برای جلوگیری از چنین اتفاقی تهیه یک سوئیچ یدک برای خودرو است که در هنگام گم کردن سوئیچ اصلی به شما کمک کند.

برای تهیه یک سوئیچ یدکی یا کپی کردن از روی آن باید به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه کنید. آن‌ها با استفاده از دستگاه‌های کد گذاری که در اختیار دارند می‌توانند کدهای خودروی شما را شناسایی و برای آن یک سوئیچ دوم تهیه کنند. برای چنین کاری مراقب باشید  به مراکزی که تخصص و اعتبار کافی در این زمینه ندارند مراجعه نکنید.

استفاده از سوئیچ یدک 206 بدون به صدا درآمدن دزدگیر

آیا می‌توان از سوئیچ یدک بدون به صدا درآمدن دزدگیر استفاده کرد؟

یکی از مشکلاتی که در زمان نبودن ریموت خودرو به وجود می‌آید، به صدا درآمدن دزدگیر اتومبیل است، بدون شک راه کارهایی وجود دارند که می‌توان با آن صدای دزدگیر را قطع کرد اما حداقل باید کلید یدک خودرو را در اختیار داشته باشید.

۱. در ابتدا با استفاده از کلید خودرو درب سمت راننده را از بیرون باز کرده و وارد خودرو شوید. البته می‌توانید از درب‌ سمت شاگرد هم این‌کار را بکنید. با اين كار معمولاً دزدگير ريست مى شود و صدا قطع شده و در مواردى كه درب طرف راننده قفل نيست، ابتدا آن را قفل كنيد و سپس دوباره قفل آن را باز كنيد.

۲. کلید را در جای سوئیچ بگذارید و خودرو را روشن کنید. در اکثر مواقع دزدگیر 206 با روشن كردن خودرو ريست مى‌شوند و دیگر صدای آن را نمی‌شنوید.

۳. قفل درب‌ها را از داخل باز کنید.

۴. باید سعی کنید تا سیستم دزدگیر خودرو را از کار بیندازید برای این کار هم در ابتدا به سراغ جعبه فیوز رفته و فيوز مربوط به دزدگیر را قطع کنید. شما می‌توانید با در آوردن فیوز مربوط به دزدگیر که کارخانه آن را در جعبه فیوز قرار داده است آن را قطع کنید.

اکثرا فیوزهای دزدگیر مشخص است در غیر این‌صورت می‌توانید از دفترچه آن برای تشخیص فیوز مورد نظر کمک بگیرید. اگر بازهم فیوز مربوطه را پیدا نکردید باید یکی یکی فیوزهای را امتحان کنید تا به فیوز مورد نظر برسید. زمانی که با در آوردن فیوز صدای دزدگیر قطع شود متوجه ریست شدن آن می‌شوید و می‌توانید دوباره فیوز را در جای خودش قرار دهید.

۵. در صورتی که با راهکارهای گفته شد صدای دزدگیر قطع نشد، باید باتری خودرو را قطع کنید. با قطع باتری دیگر انرژی برق در خودروی شما وجود ندارد و دزدگیر از کار خواهد افتاد. با از کار افتادن دزدگیر این وسیله ریست خواهد شد و خودروی شما تا زمانی که باتری آن وصل نیست کار نخواهد کرد. بعد از قطع کردن سیم مشکی از باتری چند دقیقه صبر کنید و آن را دوباره متصل نمایید اگر صدای دزدگیر دوباره به صدا درآمد باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

استفاده از سوئیچ یدک 206 بدون به صدا درآمدن دزدگیر

چرا بعد از خرید خودرو باید سوئیچ جدید تهیه کنیم؟

اگر شما خودرویی را خریدید که قبلا مالک آن شخصی دیگر بوده و نمی‌دانید که از روی سوئچ اصلی کپی برداری کرده است یا خیر باید دست بکار شوید و اتومبیل خود را به یک مرکز تهیه و ساخت ریموت و سوئچ ببرید. آن‌ها با استفاده از همان دستگاه کد گذاری یک کد جدید برای سوئچ شما قرار می‌دهند تا سوئیچ قبلی از دسترس خارج شود با این کار دیگر شما می‌توانید آسوده خاطر باشید که دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد.

چگونه گوشی موبایل را به ریموت پژو 206 تبدیل کنیم؟

یکی از راه‌های کنترل کردن خودرو از راه دور استفاده از برنامه‌هایی است که توانایی این کار را دارند. شما می‌توانید با نصب برنامه‌های کنترل از راه دور، خودروی خود را کنترل کنید. یکی از مزایای بارز در استفاده از این نوع برنامه زمانی مشخص می‌شود که شما ریموت دزدگیر خودرو خود را گم کردید و برای روشن کردن اتومبیل فقط به سوئیچ یدکی دسترسی دارید. این برنامه‌ها دارای ویژگی‌های متعددی هستند که در ادامه به چندتا از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

از امکانات این دست برنامه‌ها قابلیت باز و بسته کردن قفل‌های اتومبیل در شرایطی است که دسترسی به ریموت ندارید. همچنین نشان دادن دقیق مکان اتومبیل شما به همراه خاموش و روشن کردن آن از دیگر مزایای این نرم افزارها به حساب می آید.

فقط توجه داشته باشید که برای استفاده از این برنامه‌ها باید تغییرات سخت افزاری بر روی خودروی خود ایجاد کنید، اما مزایای آن زمانی برای شما روشن خواهد شد که فقط در صورت داشتن سوئیچ یدک می‌توانید خودروی خود را بدون دردسر کنترل خود بگیرید.

در آخر

همانظور که گفته شد خودروی 206 یکی از خودرهای مجهز به ایموبلایزر بوده که از ایمنی بالایی برخوردار است. حال اگر ریموت کنترل خود را در دسترس ندارید و می‌خواهید فقط از طریق سوئیچ یدک آن را روشن کنید باید به روش گفته شده، دزدگیر را قطع نمایید. یکی از مخارج عمده خودرو تعویض تسم تایم آن است که باید به فواصل زمانی مشخص تعویض شود، اما خودتان نیز می‌توانید اینکار را انجام دهید، برای اطلاع از چگونگی تعویض تسمه تایم توصیه می‌کنیم مطلب نحوه تعویض تسمه تایم پژو 206 را مطالعه کنید. شما چه روشی را برای استفاده از سوئیچ یدک 206 پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا تجربیات و نظرات خود را در این رابطه با ما و سایر همراهان ستاره به اشتراک بگذارید.