Menu

قیمت ایکو تارا در نسخه دنده‌ای به‌صورت غیررسمی اعلام شد

قیمت ایکو تارا در نسخه دنده‌ای به‌صورت غیررسمی اعلام شد
چرخان

چندی پیش بود که گروه صنعتی ایران خودرو اقدام به برگزاری کلینیک قیمت گذاری خودروی جدید تارا کرد. در این کلینیک محصول تارا با خودروهایی چون… ادامه مطلب ...

قیمت ایکو تارا در نسخه دنده‌ای به‌صورت غیررسمی اعلام شد

بر اساس آخرین سند رسمی، قیمت ایران خودرو تارا دنده‌ای در کارخانه (بدون احتساب هزینه مالیات، بیمه، شماره گذاری، عوارض و…) و براساس معیار اسفندماه سال گذشته، ۲۵۵ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۶۶۶ تومان است. یک منبع آگاه نیز گفته است که در صورت تایید نهایی این عدد در کلینیک قیمت‌گذاری خودروی مذکور و عدم تغییر شرایط اقتصادی، محصول تارا در نسخه دنده‌ای و در ابتدای عرضه براساس این ارزش گذاری وارد بازار خواهد شد.

محاسبه‌های دقیق‌تر نشان می‌دهد که براساس این سند مالی، قیمت ایکو تارا دنده‌ای با احتساب هزینه هایی چون مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، عوارض و… حدود ۲۸۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

البته برخی این احتمال را می‌دهند که گروه صنعتی ایران خودرو در اواخر بهار ۱۴۰۰، مقداری قیمت کارخانه‌ای تارا را در اسناد کدال افزایش دهد و قیمت نهایی این خودرو برای ثبت نام کنندگان (با احتساب هزینه‌های مالیات، بیمه، عوارض و…) در محدوده ۳۰۰ تا ۳۲۰ میلیون تومان تمام شود.