Menu

زامیاد کارون در دو نسخه استاندارد و آفرودی دیده شد! (جزئیات)

زامیاد کارون در دو نسخه استاندارد و آفرودی دیده شد! (جزئیات)
چرخان

مدتیست که نام پیکاپ جدید کارون بر سر زبان‌ها افتاده است؛ اما اینکه این پیکاپ چه فیس و مشخصاتی داشته باشد، در هاله‌ای از ابهام بود. در… ادامه مطلب ...

مدتیست که نام پیکاپ جدید کارون بر سر زبان‌ها افتاده است؛ اما اینکه این پیکاپ چه فیس و مشخصاتی داشته باشد، در هاله‌ای از ابهام بود.

در همین رابطه، تعدادی از مخاطبان پایگاه خبری خبرتیوب، تصاویر گوناگونی را از خودرویی که مزین به لوگو زامیاد بوده را برای پایگاه خبری خبرتیوب، ارسال نموده‌اند.

زامیاد کارون در دو نسخه استاندارد و آفرودی دیده شد! (جزئیات)

اما قبل از پرداختن به سایر جزئیات زامیاد کارون، واجب است تا به تصویری که در بندهای ابتدایی این مطلب اشاره نمودیم هم بپردازیم.

کارون پلاس؟!

زامیاد کارون در دو نسخه استاندارد و آفرودی دیده شد! (جزئیات)

درصورت عرضه این نسخه از کارون، حدس می‌زنیم که شرکت زامیاد برنامه خواهد داشت که احتمالا کارون را با دو تیپ استاندارد و آفرود (پلاس) تولید و به فروش برساند.

مشخصات و ویژگی‌ها

پیکاپ کارون که البته همان فودی یا به قول برخی فودای F16 بوده، عملا کیفیتش به سطح برخی پیکاپ‌های دست چندم چینی که به تازگی هم وارد بازار ایران شده‌اند، نمی‌رسد. البته که قیمت کارون هم در سطح آنان نبوده و طبیعیست که کیفیتش هم در سطح آنان نباشد. در واقع باید گفت که کارون دودیفرانسیل، جایگزینی برای دانگ فنگ ریچ فاز یک برای زامیاد خواهد بود.

کارون را می‌توان همان نسخه دوکابین و دودیفرانسیل پادرا پلاس دانست که با تغییراتی در قسمت بار و… طراحی گردیده است. باوجود اینکه طراحی عقب این خودرو تغییر کرده، اما نمای جلو آن، دقیقا با پادرا پلاس یکسان است.

براساس برخی اخبار و شایعات، گویا قرار است که همان پیشرانه پادرا پلاس که در اصل برای وانت نیسان زامیاد بوده، در کارون نصب شود. این پیشرانه با کد M24 که 2.4 لیتر حجم داشته، تنفس طبیعی بوده و توانایی تولید 94 اسب بخار، قدرت و 187 نیوتن متر، گشتاور را دارد. براساس نسخه های موجود در بازارهای جهانی، به احتمال زیاد کارون هم مجهز به یک گیربکس 5 سرعته دستی خواهد بود.

نکته مهمی که در کارون وجود دارد، این است که این پیکاپ به صورت دودیفرانسیل و با حالت‌های 2H (دیفرانسیل عقب سبک)، 4H (دو دیفرانسیل سبک) و 4L (دو دیفرانسیل سنگین) عرضه خواهد شد.

هم‌چنین از امکانات خودرو زامیاد کارون که بسیار مشابه به پادرا پلاس بوده، می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

این‌طور که برخی اخبار وجود دارد، گویا قرار است تا نسخه‌های نهایی کارون در دهه فجر رونمایی گردد. هم‌چنین قرار است تا پس از مدت‌ها، نمایشگاه خودرو تهران امسال و در ایام دهه فجر برگزار گردد. می‌توان احتمال داد که درصورت برگزاری، کارون در این نمایشگاه رونمایی شود!

در رابطه با قیمت کارون هم باید گفت که ابن پیکاپ در جایگاهی پایین‌تر از کاپرا2 قرار خواهد گرفت و به همین واسطه، درصورت افزایش و بالا نرفتن بیش از حد نرخ ارز، قابل پیش بینی است که کارون با قیمتی زیر 500 میلیون تومان عرضه شود.

تصاویر فودی F16