Menu

چرا نباید به هر قیمتی اقدام به خرید موتورسیکلت بکنیم؟

چرا نباید به هر قیمتی اقدام به خرید موتورسیکلت بکنیم؟
چرخان

این روزها با گرانی بنزین و افزایش هزینه‌های استفاده از خودرو، بسیاری از مردم برای کاهش هزینه‌های خود روی به استفاده از موتورسیکلت آورده‌اند… ادامه مطلب ...

این روزها با گرانی بنزین و افزایش هزینه‌های استفاده از خودرو، بسیاری از مردم برای کاهش هزینه‌های خود روی به استفاده از موتورسیکلت آورده‌اند ولی آیا این تصمیم درستی برای خود فرد و جامعه خواهد بود؟ بدتر از این، خرید موتورسیکلت‌هایی است که صرفا برای کارت سوختشان مورد معامله قرار می‌گیرند و گویا صرفا به ابزاری برای کاهش هزینه‌های همان خودروی شخصی بدل خواهند شد!

به گزارش خبرتیوب، تردد 8 میلیون موتور‌سیکلت فرسوده در خیابان‌های کشور چیزی نیست که بخواهیم به راحتی از کنار آن بگذریم. موتورسیکلت‌هایی که بعضا برای امرار معاش بوده و در برخی از اوقات نیز حکم وسیله‌ای را دارد که برای فرار از ترافیک به کار گرفته می‌شود. اما متاسفانه وضعیت استفاده از موتورسیکلت در کشورمان به گونه‌ایست که به یک بلای جان در بسیاری از موارد تبدیل می‌شود.

چرا نباید به هر قیمتی اقدام به خرید موتورسیکلت بکنیم؟

اما قصه اصلی در بحث آلودگی و استفاده از بنزینی است که حالا به دغدغه اصلی کشور تبدیل شده است. فرسوده بودن چیزی در حدود 10 میلیون موتورسیکلت موجود کشور نشان می‌دهد که هر لیتر سوزاندن این دستگاه‌ها در مساله بنزین، به مثابه یک اسراف بزرگ بوده و علاوه بر صدماتی که در بالا گفته شد، صدمات جبران‌ناپذیری را به جامعه وارد می‌کند.

هوای کلانشهرهای کشور به شدت آلوده بوده و طبیعتا چند ده میلیون موتورسیکلت موجود در خیابان کشور ماهانه چند صد میلیون لیتر بنزین را می‌سوزانند و بخش قابل توجهی از این “بنزین‌سوزاندن” به هوای بدی تبدیل می‌شود که خودمان را دچار آسیب‌های جدی می‌کند. آلودگی هوای تهران، اصفهان، اراک و بسیاری از شهرهای کشور ماحصل اتفاقاتی است که گویا قصد قبول کردنشان را نداریم. از جمله این اتفاقات حضور موتورسیکلت‌هایی است که بدون توجه به اهمیت محیط زیست مورد استفاده قرار می‌گیرند و سرمایه‌های کشور را می‌سوزانند.

چرا نباید به هر قیمتی اقدام به خرید موتورسیکلت بکنیم؟

بسیاری از صاحبان موتورسیکلت‌ها به خوبی می‌دانند که خرید یک موتورسیکلت نو هزینه‌های زیادی برای او خواهد داشت و از سوی دیگر هزینه‌های بنزین برایش گران تمام می‌شود و دولت با ارائه تسهیلات مناسب، امکان ایجاد فرصتی بی نظیر برای نجات دادن کلانشهرها خواهد داشت!