Menu

تمام محصولات سایپا و ایران‌خودرو گازسوز خواهند شد؟

تمام محصولات سایپا و ایران‌خودرو گازسوز خواهند شد؟
چرخان

یکی از مشکلات فعلی بازار محصولات داخلی عدم وجود خودروهای دوگانه‌سوزی است که پس از افزایش قیمت بنزین مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. این… ادامه مطلب ...

یکی از مشکلات فعلی بازار محصولات داخلی عدم وجود خودروهای دوگانه‌سوزی است که پس از افزایش قیمت بنزین مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. این کمبود خودروهای دوگانه‌سوز از سوی شاید به نوع عملکرد خودروسازان برگردد ولی از سوی دیگر کمبود انواع خودروهای گازسوز نیز مزید بر علت شده چرا که صرفا یک خودرو از موتور پایه گازسوز بهره می‌برد و سایر خودروهای دوگانه‌سوز نیز بسیار اندک هستند.

به گزارش خبرتیوب، کمبود خودروهای گازسوز در بازار باعث شده تا قیمت این خودروها به شدت افزایش پیدا کند و عملا رکوردهای جدیدی برای این خودروها به ثبت برسد. کمبود خودروهای تولیدی بر اساس موتورهای پایه گازسوز مشکل اصلی ایران‌خودرو و سایپا بوده و قطعا حل این مشکل به این زودی‌ها عملی نیست.

تمام محصولات سایپا و ایران‌خودرو گازسوز خواهند شد؟

گواهی سلامت دوگانه‌سوزهای تبدیلی چگونه صادر می‌شود؟

وی در ادامه افزود: ما از سال 85 اقدامات مربوط به طراحی و تولید داخلی موتورهای پایه گازسوز را آغاز کرده‌ایم و در حال حاضر به وضعیتی رسیده‌ایم که بدون نیاز به خارج از کشور امکان تولید این خودروها را داریم. طبق تصمیماتی که با مدیرعامل ایران‌خودرو اتخاذ کردیم، موتورهای پایه گازسوز در تمامی خودروهای تولیدی این شرکت استفاده خواهد شد و این موضوع منحصرا برای خودروهای تولید ملی نخواهد بود.

تمام محصولات سایپا و ایران‌خودرو گازسوز خواهند شد؟

حالا باید دید که این اقدامات از چه زمانی عملیاتی شده و اولین ثمره این اقدامات را در چه زمانی می‌توان مشاهده کرد، چرا که وضعیت محدودیت موجود در تولید خودروهای دوگانه‌سوز و یا تولید خودروی سمند پایه گاسوز به قدری بغرنج و بحرانی است که نیاز بازار را تامین نکرده و رکوردهای عجیبی را در بحث قیمتی به ثبت رسانده است. بدیهی است که با اضافه شدن خودروهای با موتور پایه گازسوز همانند سری محصولات پژو و یا سری محصولات دیگر خودروسازان، تاثیر بسیار زیادی در بحث قیمت خودروهای داخلی به همراه خواهد داشت و حداقل فایده آن، کاهش فاصله قیمتی کارخانه و بازار خواهد بود.