Menu

تولید تیگو7 و تیگو7 پرو مدیران خودرو با رنگ‌های جدید!

تولید تیگو7 و تیگو7 پرو مدیران خودرو با رنگ‌های جدید!
چرخان

شرکت مدیران خودرو تا قبل از اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان در سال 1397، بسیاری از محصولات خود را با طیفی از رنگ‌های گوناگون… ادامه مطلب ...

شرکت مدیران خودرو تا قبل از اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان در سال 1397، بسیاری از محصولات خود را با طیفی از رنگ‌های گوناگون مونتاژ می‌نمود. اما بعد از این واقعه و در پی آن، کاهش تیراژ تولید، شاهد بودیم که محصولات مدیران خودرو تنها با رنگ‌های مشکی و سفید تولید گشت.

ولی اکنون که مدتی از عرضه تیگو8 پرو می‌گذرد و نسبتا مدیران خودرو به ثبات تولید رسیده، شاهد عرضه محصولات این شرکت با طیف رنگ‌های بیشتر هستیم. البته این طیف رنگی بیشتر، صرفا به رنگ نوک‌مدادی و تا حدودی قرمز رنگ ختم می‌شود.

همانطور که گفته شد، با آغاز مونتاژ فونیکس تیگو8 پرو، رنگ نوک‌مدادی نیز دوباره به رنگ‌های مدیران خودرو افزوده شد. بعد از آن، خودرو آریزو5 توربو جدید و اکنون هم دو خودرو ام وی ام تیگو7 (奇瑞瑞虎7) و فونیکس تیگو7 پرو (奇瑞瑞虎7 PRO) با رنگ نوک مدادی تولید می‌شوند.

دو خودرو تیگو7 و تیگو7 پرو از یک پلتفرم مشترک بهره می‌برند؛ اما طراحی بدنه آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین موتور این دو خودرو مشترک بوده و هردو به یک موتور 1/5 لیتری توربوشارژ مجهز هستند. ولی باتوجه به برخی بروزرسانی‌های سیستمی، شاهد این هستیم که خروجی موتور نسخه پرو به 156 اسب بخار و 230 نیوتن متر افزایش پیدا کرده است.

از جمله تفاوت‌های تیگو7 و تیگو7 پرو می‌توان به گیربکس آنها اشاره کرد. در نسل قبلی تیگو7، انتقال قدرت به موتور از طریق یک گیربکس 6 سرعته DCT خشک انجام می‌شد. نبود و یا کمبود فرهنگ استفاده از گیربکس DCT خشک، باعث شده بود تا بسیاری از استفاده‌کنندگان از داغ شدن این گیربکس اعلام نارضایتی کنند. همین عامل باعث شد تا در نسل جدید تیگو7 که با لوگو فونیکس و پسوند پرو شناخته می شود، از گیربکس 9 سرعته متغیر CVT استفاده شود.

متاسفانه شرکت بهمن موتور زمانی که خواهرخوانده چری تیگو7 مدیران خودرو یعنی جتور ایکس70 اس (捷途X70S) را با نام فیدلیتی پرایم به بازار ایران معرفی کرد؛ این خودرو را با همان گیربکس 6 سرعته DCT خشک عرضه نمود. لذا باعث شد تا آن نارضایتی‌های تیگو7 در فیدلیتی پرایم تکرار شده و مدیران بهمن موتور اعلام کردند تا اواخر امسال، نسخه تر گیربکس فوق را در فیدلیتی پرایم نصب کنند.

از امکانات تیگو7 پرو در ایران می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

لازم به ذکر است که آپشن‌هایی چون تنظیم برقی صندلی سرنشین جلو، جک برقی صندوق عقب، شارژر وایرلس، آمپر دیجیتالی، سیستم ویس کامند، سر دنده الکتریکی، کول باکس، رکاب های برقی و… نسبت به تیگو7 افزوده شده است.

هردو خودرو تیگو7 و تیگو7 پرو در حال حاضر توسط مدیران خودرو مونتاژ و عرضه می‌شوند

هردو خودرو تیگو7 و تیگو7 پرو در حال حاضر توسط مدیران خودرو مونتاژ و عرضه می‌شوند