Menu

جدیدترین قلب تپنده داستر چه ویژگی‌هایی دارد؟

جدیدترین قلب تپنده داستر چه ویژگی‌هایی دارد؟
چرخان

در سال‌های اخیر که اقبال عمومی مردم جهان به سمت خودروهای کلاس شاسی‌بلند رفته است، شرکت‌های مختلف خودروسازی نیز سعی می‌کنند تا این نوع از… ادامه مطلب ...

در سال‌های اخیر که اقبال عمومی مردم جهان به سمت خودروهای کلاس شاسی‌بلند رفته است، شرکت‌های مختلف خودروسازی نیز سعی می‌کنند تا این نوع از محصولات خود را ارتقا و یا حتی افزایش داده تا بتوانند به سودآوری بیشتری برسند. حتی شرکت‌هایی مانند لامبورگینی، بنتلی و رولز-رویس که داشتن یک خودروی شاسی‌بلند در خط تولیدشان محال بود نیز، اکنون این کلاس خودرویی را در اختیاردارند.

شرکت رومانیایی داچیا نیز که از زیرمجموعه‌های اقتصادی رنو محسوب می‌شود، می‌خواهد محصول داستر خود را برای خریدارانش، بیش‌ازپیش، تبدیل به یک محصول قدرتمندتر و جذاب‌تر کند. در همین راستا، قلب تپنده جدید دوگانه بنزینی و LPG را برای داستر، در موتورشو بروکسل به نمایش درآورد.

جدیدترین قلب تپنده داستر چه ویژگی‌هایی دارد؟

داستر، دومین خودوی پرفروش اروپا پس از فولکس واگن گلف شد!

همچنین نسخه موسوم به Eco-G از این انجین داچیا، علاوه بر اینکه مصرف سوخت را کاهش داده و گشتاور را افزایش می‌دهد، می‌تواند در کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی نیز بهتر از نسخه‌های قبلی عمل کند. به‌طوری‌که گشتاور خروجی، اکنون 10 نیوتون متر افزایش پیداکرده و به عدد 170 نیوتون متر در دور موتور 2,000 رسیده است و آلاینده‌های کربن دی‌اکسید نیز تا حدود 10 درصد کاهش‌یافته‌اند.

این موتور جدید، می‌تواند داستر و دیگر محصولات این شرکت را هم با سوخت LPG و هم بنزین، سوخت‌رسانی کرده و داچیا برای آن، دو مخزن سوخت مجزا در نظر گرفته است. راننده می‌تواند سوخت مصرفی خودرو را از بنزین به گاز مایع و یا عکس آن، تغییر دهد. همچنین، هنگامی‌که مخزن سوخت LPG خالی باشد، خودرو به‌صورت خودکار بر روی حالت بنزین می‌رود.

جدیدترین قلب تپنده داستر چه ویژگی‌هایی دارد؟

انجین جدید داچیا برای داستر، در همین ماه ژانویه 2020 در فرانسه باقیمت پایه 13,905 دلاری برای داستر، در دسترس خواهد بود. این یعنی همان قیمت یکسان داستر با نمونه‌های سوخت بنزینی.