Menu

شرکت BMW گرفتار ویروس کرونا شد؛ ۱۵۰ کارمند این خودروساز در قرنطینه

شرکت BMW گرفتار ویروس کرونا شد؛ ۱۵۰ کارمند این خودروساز در قرنطینه
تک فارس

در حال حاضر برای تعریف سال ۲۰۲۰ میلادی می‌توان از ویروس کرونا یاد کرد. این ویروس جدید که برای نخستین بار در کشور چین پدیدار شد در حال حاضر بیشتر کشورهای جهان را درگیر خود کرده و کسب و کارهای مختلف و متعددی نظیر شرکت‌های تولید خودرو را با مشکل مواجه کرده است.

اگرچه پیش از این، کشور آلمان از ابتلا شدن چند تن از شهروندان خود به این بیماری خبر داده بود اما در حال حاضر مشخص شده است که این افراد در شرکت BMW کار می‌کنند. بر اساس گزارش Automotive News Europe، این خودروساز پس از مثبت شدن آزمایش کرونای یکی از کارمندان خود، حدود ۱۵۰ تن از کارمندان خود در خانه قرنطینه کرده است.

این کارمند بی‌نام که در این مدت سفر خارجی نیز نداشته است، در واحد تحقیق و توسعه شرکت BMW کار می‌کرده و احتمالاً با افرادی که هم اکنون در قرنطینه هستند در تماس بوده است. این خودروساز آلمانی به Automotive News Europe گفته است که منطقه آلوده شده برای ضدعفونی تا اطلاع ثانوی بسته شده است. طبق این گزارش، فعالیت‌ها به صورت عادی در جریان است و از همه مهم‌تر، حال عمومی این شخص رو به بهبودی است.

تاکنون تست کرونای ۱۵۷ آلمانی مثبت شده اما هنوز گزارشی در خصوص میزان مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در این کشور به ثبت نرسیده است.

تا این لحظه، شرکت‌های تولید خودرو به کمبود قطعات برای ساخت ماشین‌های خود اعتراف نکرده‌اند. با این حال، چندی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد شرکت جنرال موتورز در ایالات متحده آمریکا با کمبود قطعات مواجه شده است؛ هرچند این شرکت این ادعا را رد کرد و اعلام کرد تولید آن از ماه گذشته تاکنون تحت تاثیر مورد یا کمبودی قرار نگرفته است.

در چین، مرکز شیوع ویروس کرونا، دولت خرید و فروش خودروها را لغو کرده است تا هرچه سریع‌تر نسبت به کند شدن شیوع بیماری اقدام کند. این در حالی است که ویروس کرونا در نقطه‌ای دیگر نیز بر صنعت خودرو تاثیر گذاشته است؛ برگزاری رویداد بزرگ نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۲۰ که قرار بود از امروز (۳ مارس) آغاز به کار کند، به واسطه شیوع بیماری کرونا لغو شده است.