Menu

رونمایی از نسل جدید پلتفرم محاسبات رانندگی هوشمند هواوی

رونمایی از نسل جدید پلتفرم محاسبات رانندگی هوشمند هواوی
کارپرس

غول فناوری چین «هواوی» جدیدترین دستاوردهای مرتبط با خودرو را در «نمایشگاه خودرو پکن 2020» به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرتیوب، شرکت بزرگ ارتباطات چین هواوی جدیدترین دستاوردهای خود در زمینه خودرو را در «نمایشگاه بین المللی خودرو پکن 2020» به نمایش گذاشت.

از جمله این دستاوردهای جدید، عرضه نسل جدید پلتفرم رانندگی هوشمند MDC با عنوان «MDC 210» و «MDC 610» است.

MDC یا همان «مرکز داده های موبایلی» یک پلتفرم محاسبات رانندگی هوشمند درون خودروست که برای رانندگی خودران استفاده می شود.

«لی ژنیا» از مدیران هواوی در این خصوص گفت: MDC 210 و MDC 216 می توانند به ترتیب قدرت محاسباتی 48 و 160 تی او پی  اس (TOPS) را فراهم کنند.

به گفته وی، این دو پلتفرم نسل جدید، منابع محاسباتی اقتصادی و کاربردی را برای رانندگی خودران سطوح 2، 3 و 4 ایجاد کرده و امکان بروزرسانی مداوم پلتفرم های محاسباتی را مهیا می کنند.

براساس این گزارش هواوی که از شرکت های پیشرو در زمینه زیرساخت های ICT و دستگاه های هوشمند است ظاهراً قصد دارد خود را به عنوان یکی از تأمین کنندگان صنعت خودرو (و نه یک خودروساز) جا بیاندازد و بر همین اساس در حال تقویت نفوذ خود در این صنعت است.

در همین راستا حدود ده روز قبل از گشایش نماشگاه خودرو چین، هواوی از سرویس ابری مخصوص قطعات خودروهای برقی رونمایی کرد.

این سرویس جدید با هدف حل مشکلات مربوط به ایمنی و طول عمر باتری خودروهای برقی از طریق یکپارچه سازی تکنولوژی های هواوی در حوزه های باتری و ICT عرضه شد.

این سرویس براساس داده های «گزارش سوابق خودرو» (VHR) می تواند اطلاعات مربوط به دما، ولتاژ، مقاومت داخلی و سایر شاخص های باتری را براساس ابر (cloud) تجزیه و تحلیل کرده و وجود موارد غیرعادی نظیر احتراق خود به خود باتری را هشدار دهد.

به مدد OTA ابری، سرویس جدید می تواند به تدوین یک راهبرد شارژ هوشمند جهت اطمینان از ایمنی باتری و طول عمر بیشتر آن کمک کند.

منبع: autonews.gasgoo.com