Menu

کمک فناوری «واقعیت افزوده» به فروش شاسی بلند برقی فورد

کمک فناوری «واقعیت افزوده» به فروش شاسی بلند برقی فورد
کارپرس

شرکت فورد از فناوری پیشرفته «واقعیت افزوده» برای کمک به فروش شاسی بلند برقی جدید خود «مک ای» بهره می گیرد.

به گزارش خبرتیوب، شرکت فورد از یک ابزار واقعیت افزوده برای کمک به فروش شاسی بلند برقی جدید خود «موستانگ مک ای» استفاده می کند.

این ابزار جدید که خصوصاً برای نسل شیفته فناوری طراحی شده است به مشتریان اجازه می دهد قبل از خرید «مک ای» (Mach-E) از روی گوشی همراه خود این محصول را به دقت برانداز و بررسی کنند.

این تجربه تعاملی که بر روی گوشی هوشمند اجرا می شود، به کاربر اجازه می دهد خودرو را به صورت سه بعدی برانداز کرده، آن را چرخانده، درب هایش را باز کرده، کاپوت را بالا زده و حتی داخل آن را نگاه کند.

در نتیجه ابزار جدید این فرصت را به مشتریان احتمالی می دهد تا در حالی که بر روی کاناپه خانه خود لم داده اند نگاهی جامع و عمیق به جدیدترین محصول موستانگ بیاندازند، به ویژه در روزهایی که پاندمی کرونا امکان خروج از منزل را از مشتریان سلب کرده است.

این خبر همسو با اعلامیه اخیر فورد درباره امکان انجام تنظیمات مک ای قبل از تحویل آن به مشتریان است.

فورد اوایل ماه اعلام کرده بود براساس یک قابلیت جدید مشتریان می توانند قبل از تحویل گرفتن مک ای تنظیمات دلخواه خودرو را از طریق نرم افزار گوشی همراه خود انجام دهند. این قابلیت «تنظیم خودرو از راه دور» (Remote Vehicle Setup) نام دارد که از طریق اپلیکیشن «FordPass» بر روی گوشی هوشمند کاربران یا روی یک وب سایت جداگانه قابل دسترسی خواهد بود.

فورد همچنین مجموعه ای از 10 ویدئوی یک دقیقه ای واقعیت افزوده را تولید کرده که موضوعات مختلف پیرامون مک ای، از میراث و تاریخچه خودرو گرفته تا بحث نرم افزاری و مسافت رانندگی آن را معرفی می کنند.

طراحان و مهندسانی که فورد برقی را ایجاد کرده اند در این ویدئوهای کوتاه و تعاملی درباره امکانات و ویژگی های آن صحبت می کنند.

کاربران می توانند در صفحه فیس بوک و اینستاگرام فورد به این ویدئوهای کوتاه دسترسی پیدا کنند.

در عین حال بیش از 2100 نمایندگی مجاز فورد در آمریکا نیز از این فناوری (واقعیت افزوده) برای کمک به فروش مک ای استفاده می کنند.

منبع: CNET