Menu

استفاده پورشه از هوش مصنوعی برای پیشگیری از خطاهای مونتاژ

استفاده پورشه از هوش مصنوعی برای پیشگیری از خطاهای مونتاژ
کارپرس

شرکت پورشه از تکنیک های هوش مصنوعی برای پیشگیری از خطاهای صورت گرفته هنگام مونتاژ درایوهای الکتریکی استفاده می کند.

به گزارش خبرتیوب، شرکت پورشه به تازگی از تکنیک های هوش مصنوعی برای پیشگیری از خطاهای صورت گرفته هنگام مونتاژ درایوهای الکتریکی استفاده می کند.

این خودروساز آلمانی با همکاری شرکت استارتاپ «ویسکوپیک» (Viscopic) از یک تکنیک جدید برای اطمینان از نصب صحیح سیستم های درایو الکتریکی بهره گرفته است.

پورش می گوید هدف از این همکاری، ابداع روشی مبتنی بر بینایی رایانه ای (حوزه ای از هوش مصنوعی) جهت استفاده در عملیات مونتاژ است.

بینایی رایانه ای با روش های استخراج اطلاعات از داده های بصری در ارتباط است که امکان شناسایی و دسته بندی اشیای معین در تصاویر را ممکن ساخته است.

راهکار هوش مصنوعی پورشه مبتنی بر تکنیک «پوکایوکه» (poka-yoke) است که هم اکنون برای نصب سیم کارت های گوشی موبایل استفاده می شود و طبق آن سیم کارت را فقط می توان در یک جهت در داخل گوشی قرار داد.

بنابراین با استفاده از این راهکار دیجیتال، مهندسان مونتاژ پورشه می توانند از طریق عینک های واقعیت افزوده به دفترچه های دستورالعمل و عیب یابی - که به آنها کمک می کند وظیفه خود را بدون چشم برداشتن از روی محصول انجام دهند – دسترسی پیدا کنند.

«توبیاس اشمک» توسعه دهنده فناوری در دفتر برنامه ریزی درایو الکتریکی پورشه گفت: "راهکار دیجیتالی که ویسکوپیک ایجاد کرده از ما در مرحله پروتوتایپ در برابر نصب اشتباه قطعات محافظت می کند."

منبع: هندوستان تایمز