Menu

استفاده جگوار از فناوری هوافضا برای ساخت خودروهای سبک وزن

استفاده جگوار از فناوری هوافضا برای ساخت خودروهای سبک وزن
کارپرس

شرکت جگوار لندرور در یک پروژه دو ساله از فناوری هوافضا برای آزمایش مواد و کامپوزیت های سبک وزن جهت استفاده در خودروهای آینده بهره می گیرد.

به گزارش خبرتیوب، شرکت خودروسازی جگوار لندرور قصد دارد از فناوری هوافضا برای آزمایش مواد و کامپوزیت های سبک وزن مورد استفاده در خودروهای آینده بهره گیرد.

این شرکت بریتانیایی از مشارکت در یک طرح تحقیقاتی دو ساله خبر داد که طی آن قابلیت استفاده از مواد و کامپوزیت های سبک وزن و پیشرفته با بکارگیری فناوری هوافضا در مدل های آینده آزمایش خواهد شد.

در راستای این پروژه دو ساله جگوار لندرور از فناوری سنسور (حسگر) که در صنعت هوافضا استفاده می شود برای آزمایش نحوه واکنش مواد و کامپوزیت های جدید به محیط های خورنده بهره می گیرد.

این حسگرها که بر روی مدل های آینده جگوار نصب می شوند عملکرد مواد را به طور پیوسته اندازه گرفته و اطلاعات و داده های حاصله را با تیم توسعه محصول جگوار لندرور در انگلیس به اشتراک می گذارند.

سپس تیم توسعه جگوار از این اطلاعات برای پیش بینی دقیق رفتار آینده مواد آزمایش شده استفاده خواهد کرد.

جگوار در نظر دارد این مواد سبک وزن را در «سخت ترین شرایط فیزیکی جهان» و در طرحی به گستره بیش از 400 هزار کیلومتر در نقاط مختلف آمریکای شمالی آزمایش کند.

«مت والترز» مهندس ارشد پروژه گفت: این پروژه تحقیقاتی نمونه ای از تعهد جگوار لندرور به ساخت مواد سبک وزن، بادوام و مستحکم برای خودروهای آینده شرکت است.

گفته می شود با بکارگیری این مواد وزن خودروهای آینده تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

منبع: اوتو کار