Menu

فناوری کنترل شیشه هوشمند در شاسی بلند برقی ب ام و «iNext»

فناوری کنترل شیشه هوشمند در شاسی بلند برقی ب ام و «iNext»
کارپرس

شاسی بلند برقی ب ام و با عنوان آی نکست «iNext» به فناوری کنترل شیشه هوشمند مجهز خواهد شد.

به گزارش خبرتیوب، شاسی بلند برقی جدید ب ام و با عنوان آی نکست (iNEXT) که قرار است طی روزهای آینده رونمایی شود به فناوری کنترل شیشه هوشمند (Intelligent Glass Control) مجهز خواهد شد.

این شاسی بلند که با عنوان «ویژن آی نکست» نیز شناخته می شود دارای اندازه و ابعاد یک خودرو در کلاس SAV (خودرو اسپرت فعال) مدرن است اما از لحاظ ظاهر و فناوری های داخلی تا حدودی متفاوت است به طوری که به جز چرخ های فرمان و نمایشگرهای موجود در فضای راننده هیچ کنترل دیگری در خودرو وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این، iNEXT دارای یک کنترل شیشه ای هوشمند خواهد بود که برای تنظیم نور و دمای داخل خودرو استفاده می شود.

این فناوری از سال 2017 در خودروهای دیگر ظاهر شده اما عمدتاً باعث مات کردن شیشه خودرو شده است در حالی که فعال سازی این فناوری در خودرو iNEXT کمتر باعث مات کردن می شود و شفافیت بیشتر شیشه ها را حفظ می کند.

به علاوه آی نکست مجهز به حسگرهایی است که برای تشخیص موقعیت نور آفتاب و تنظیم کنترل های داخل خودرو متناسب با آن بکار گرفته می شوند.

هنگام تابیدن نور آفتاب، فناوری کنترل شیشه های هوشمند به طور خودکار فعال خواهد شد تا نور و دما را تنظیم کند. در عین حال می توان این قابلیت را به صورت دستی نیز فعال کرد. علاوه بر این چنانچه خودرو وارد یک تونل شود حسگرها به صورت خودکار، پنجره های رنگی شده خودرو را غیرفعال خواهند کرد.

این محصول ب ام و به طور کامل برقی، متصل و تقریباً خودران است.

ب ام‌ و اخیراً اعلام کرد در تاریخ 11 نوامبر (21 آبان) از نسل جدید iNext خود رونمایی خواهد کرد.

 از ب ام‌ و iNext به عنوان رقیبی جدی برای خودروی تسلا مدل Y یاد می‌شود.

قرار است این مدل از سال 2021 در کارخانه «دینگولفینگ» گروه خودروسازی ب ام و تولید شود.

منبع: CNET