Menu

ساخت فناوری ویروس زدایی 15 دقیقه ای داخل خودروهای هوندا

ساخت فناوری ویروس زدایی 15 دقیقه ای داخل خودروهای هوندا
کارپرس

هوندا مدعی ساخت یک لایه مخصوص است که با قرار گرفتن در بالای فیلتر هوای کابین، فضای داخل خودرو را ظرف 15 دقیقه از وجود ویروس ها و باکتری ها پاک می کند.

به گزارش خودروپرس، هوندا از ساخت یک لایه مخصوص خبر داد که با قرارگیری بر روی فیلترهای هوا فضای داخل کابین خودرو را ظرف چند دقیقه از وجود ویروس و باکتری های خطرناک پاک می کند.

این لایه «کوروماکو» (Kurumaku) نام دارد که در بالای فیلترهای هوای کابین نصب شده و ظرف 15 دقیقه عمل ویروس و باکتری زدایی را انجام می دهد.

به ویژه در زمان شیوع پاندمی کووید 19 این فناوری می تواند فیلتراسیون هوا را به سطح کاملاً جدیدی از ایمنی برساند.

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط هوندا در ژاپن ادعا می شود که کوروماکو یک گزینه مناسب برای اطمینان از عاری بودن هوای کابین از تقریباً همه ویروس ها و باکتری هاست.

البته در این بیانیه اشاره مستقیمی به ویروس کووید 19 نشده است. با این حال انتظار می رود که این لایه با در نظر گرفتن این پاندمی طراحی شده باشد.

به گفته هوندا این لایه دقیقاً در بالای فیلتر هوای پاک نصب شده و ذرات ویروس گرفتار با یک شکل سطحی خاص را هدف قرار می دهد.

در واقع با گردش هوا در داخل خودرو، این لایه می تواند ذرات معلق ویروس را به دام بیاندازد.

کوروماکو از تبدیل شیمیایی فسفات روی استفاده می کند که برای جلوگیری از زنگ زدگی در بدنه خودرو نیز استفاده می شود و از آنجا که مواد افزودنی در آن بکار نرفته است با محیط زیست سازگاری دارد.

کل فرآیند حدود 15 دقیقه به طول می انجامد تا این اطمینان حاصل شود که کابین کاملاً ایمن بوه و 99/8 درصد ذرات ویروس از بین می روند.

هوندا می گوید کوروماکو متناسب با فیلترهای محصول جدید «ان باکس» (N-Box) است و بعداً در سایر مدل های خودرو نیز بکار گرفته خواهد شد.

البته این لایه باید هر سال یا هر 15 هزار کیلومتر تعویض شود. این محصول بخشی از لوازم اصلی و جانبی هونداست.

منبع: هندوستان تایمز