Menu

خودروهای تسلا به قابلیت تماس اضطراری مجهز می شوند

خودروهای تسلا به قابلیت تماس اضطراری مجهز می شوند
کارپرس

خودروهای تسلا ممکن است به زودی به قابلیت تماس اضطراری مجهز شوند که براساس آن در مواقعی که گوشی همراه آنتن نمی دهد راننده از شبکه خودرو برای برقراری تماس های اضطراری استفاده می کند.

به گزارش خودروپرس، رانندگان خودروهای تسلا ممکن است به زودی قادر به استفاده از شبکه خودرو برای برقراری تماس های اضطراری شوند.

اخیراً مالک یک خودرو تسلا مدل 3 توییت زد که به دلیل عدم آنتن دهی گوشی خود نتوانسته است با شماره «911» تماس اضطراری برقرار کند و لذا از تسلا خواست امکان اتصال با شماره اضطراری از طریق شبکه خودرو را ایجاد کند.

وی در این توییت نوشت: "لطفاً امکان تماس اضطراری از طریق شبکه خودرو را ایجاد کنید... «مدل 3» من نیاز به خدمات رسانی داشت و هر کاری کردم اما نتوانستم با خدمات اضطراری تماس بگیرم. جان انسان ها را نجات دهید."

ایلان ماسک مدیر تسلا نیز در پاسخ به این توییت نوشت که قطعاً این امر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ماسک تصریح کرد که تسلا احتمالاً امکان اضافه کردن قابلیت تماس اضطراری به خودروهای برقی را بررسی خواهد کرد.

چنانچه این اتفاق صورت گیرد، راننده قادر خواهد بود در مواقعی که گوشی همراه آنتن نمی دهد از خودرو تسلای متصل به شبکه برای برقراری یک تماس اضطراری استفاده کند.

به علاوه این قابلیت به فهرست ویژگی های ایمنی خودروهای برقی اضافه خواهد شد.

براساس این گزارش تسلا در گذشته بارها از پیشنهادات کاربران توییتری برای ایجاد مقبولیت هر چه بیشتر خودروهایش نزد مشتریان استفاده کرده است.

به گزارش «کار اند درایور» یکی از این پیشنهادات توییتری که بعداً به خودروهای تسلا اضافه شد «حالت سگ» (Dog mode) است.

این یک قابلیت تنظیم هواست که به طور ویژه برای مالکان سگ طراحی شده است. طبق این قابلیت وقتی مالکان لازم است خودرو خود را ترک کنند دمای داخل خودرو را به گونه ای تنظیم می کنند که باعث آسایش و راحتی سگ هایشان شود.

منبع: هندوستان تایمز