Menu

احتمال تجهیز ون الکتریکی آینده تسلا به سقف پنل خورشیدی

احتمال تجهیز ون الکتریکی آینده تسلا به سقف پنل خورشیدی
کارپرس

مدیرعامل تسلا در مصاحبه ای از احتمال تجهیز ون های الکتریکی آینده این شرکت به سقف پنل خورشیدی خبر داد.

به گزارش خودروپرس، مدیرعامل تسلا در مصاحبه ای به بیان برخی جزئیات درباره ون الکتریکی این شرکت که طی سال های آینده تولید خواهد شد، پرداخت.

ایلان ماسک در این گفتگو با «جو روگان» از پادکست کمدین برای نخستین بار این احتمال را مطرح کرد که ون های الکتریکی آینده ممکن است برای تأمین انرژی خود به سقف های پنل خورشیدی مجهز شوند.

مدیرعامل تسلا تأیید کرد که ساخت یک ون الکتریکی در دستور این کار شرکت قرار داد و به مجرد آنکه فناوری باتری این امکان را فراهم کند تسلا ون برقی خود را تولید و روانه بازار خواهد کرد.

وی در عین حال اعلام کرد که تولید یک ون مجهز به سیستم پنل خورشیدی ایده آل و امکان پذیر خواهد بود.

پیش از این عنوان می شد که تجهیز خودروهای کنونی تسلا به پنل های خورشیدی سبب افزایش فوق العاده قیمت خودرو شده و ارزش کافی را برای رانندگانی که بابت این قابلیت پول پرداخت می کنند به همراه نخواهد داشت.

با این حال مدیرعامل تسلا اعلام کرد با توجه به سقف نسبتاً مسطح و مساحت بزرگ آن در ون، تولید چنین محصولاتی با پنل های خورشیدی مقرون به صرفه خواهد بود.

ماسک گفت: "بر روی یک ون سقف بزرگ و نسبتاً مسطحی وجود دارد که عملاً نصب پنل های خورشیدی را امکان پذیر می کند."

به گفته مدیرعامل تسلا با نصب این فناوری ون های الکتریکی می توانند روزانه چیزی حدود 30 مایل را طی کنند.

البته این ایده در مراحل اولیه قرار دارد و تسلا اصولاً هنوز تأیید نکرده که در حال ساخت یک ون الکتریکی جهت استفاده بازاری است.

البته تحقق این ایده می تواند برای امور مختلف از جمله حمل و نقل تجاری و یا استفاده در تونل های زیرزمینی شرکت معدنی بورینگ که متعلق به ماسک است مثمرثمر باشند.

منبع: TESLARATI